Hárspataki bronzérmes az Európa-bajnokságon!
2017. May 13. 11:47

A harmadik helyen végzett Hárspataki Gábor a Kocaeliben zajló karate Európa-bajnokságon. A törökországi kontinensviadalon Nagy Botond, Tadissi Martial és Molnár Dániel is közel álltak az éremszerzéshez: mindhárman az ötödik helyen végeztek.

Az U21-es világ- és Európa-bajnok Hárspataki Gábor bebizonyította, hogy immár teljes értékű tagja a felnőtt világelitnek is. A 75 kg-os férfiak küzdelmei során az MTK karatésa horvát, bosnyák, és belga riválisokat vert, a döntőbe kerülésben pedig csak a korábbi világ- és Európa-bajnok olasz Busa tudta megakadályozni. Az egy évvel ezelőtti Eb-n ötödik helyezést elért 21 éves versenyző a törökországi bronzmeccsen 3-0-ra verte a szlovák Lieskovsky-t, ezzel megszerezte pályafutása első érmét felnőtt világversenyen.

„Az elmúlt két hónapban jó, ha egy hetet voltam otthon, rengeteget készültünk az Eb-re. De megérte ennyit dolgozni! A legjobban annak örülök, hogy meg tudtam hálálni az edzőimnek a belém fektetett bizalmat és munkát. Ugyanakkor tudom, hogy ebben az eredményben benne van az egész hazai karatés társadalom, a csapattársaim, a szakvezetés, mindenki. Most pedig, hogy megvan az első felnőtt érmem, úgy érzem, hogy ez felér a hat korosztályos érmemmel.” – mondta Hárspataki Gábor.

Három ötödik helyezettünk közül a tavalyi vb-ezüstérmes és Eb-harmadik Tadissi Martial a 67 kilósok között a harmadik helyért kikapott a montenegrói Hodzsicstól. Az UTE versenyzőjének azonban az idén lesz még egy, talán az Európa-bajnokságnál is fontosabb megmérettetése, hiszen korábban a sportágban egyedüli magyarként kvalifikálta magát a júliusi Világjátékokra.

A +84 kilós Molnár Dániel kellemes meglepetésre jutott el a helyosztóig. A Magyar Goju-kai kiválósága ott azonban nem bírt az esélyesebb, korábbi világbajnok szerb Biteviccsel.

A formagyakorlat versenyszámban Nagy Botond is ötödik lett – megismételve ezzel tavalyi szereplését. A bronzmérkőzésen a KSI sportolója mindent megtett a győzelemért, ám a bírók az azeri Hejdarovot látták jobbnak.

A magyar válogatott így egy bronzéremmel zárta az Eb-t, az pedig, hogy négyen is a dobogó közelébe kerültek, bizakodásra ad okot a karate 2020-as olimpiai debütálása előtt.