Magyar éremeső Ausztriában!
2017. május 06. 19:40

Magyar éremeső Ausztriában!
Hat arany-, négy ezüst- és nyolc bronzérmet szereztek a magyar felnőttek az Ausztriában megrendezett kick-box világkupán. A viadalon 32 ország közel 1200 sportolója vett részt. Innsbruckban a gyerekektől a veteránokig több korosztályban, öt szabályrendszerben – pointfighting, light-contact, kick-light, full-contact és K1 – léptek tatamira, illetve szálltak ringbe az indulók.

 

A magyarok közül Busa Gabriella két szabályrendszerben is győzni tudott. A Halker-KirályTeam versenyzője a tatamin félerős ütéseket és rúgásokat megengedő light-contact szabályrendszerben, valamint a ringben kiütésre menő full-contactban is megnyerte súlycsoportját. Rajta kívül aranyéremmel térhetett haza legjobbjaink közül Veres Roland, Hammer Martin, Jároszkievicz Krisztián és Nagy Henrietta.

Valamennyit kategóriát együttvéve a magyar kick-boxosok 23 első, 18 második és 33 harmadik helyezést szereztek.

A legeredményesebb magyar szakágban, a pointfightingban a felnőttek mellett a hazai utánpótlás is hozta a formáját, az évtizedes dominanciát szemlátomást tartja a mostani generáció is. Ugyanakkor szép számmal születtek érmek a light-contact, a kick-light és a full-contact szabályrendszerekben is.

A világkupa legeredményesebb magyar klubja a Halker-KirályTeam Kick-Box Akadémia lett. A csepeliek 15 arany-, 8 ezüst- és 16 bronzérmükkel az éremtáblázat második helyére kerültek, csak az összes cseh klubot egyesítő cseh válogatott tudta éremszámban megelőzni őket.

Kick-box világkupa, Innsbruck, a magyar érmesek:

Aranyérmesek:

Hammer Máté, kadet 1 -28 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Kozmann Mónika, kadet 1 -28 kg, pointfighting (Kondorosi Kick-Box Egyesület)

Hammer Máté, kadet 1 -32 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Viczián Vivien, kadet 1 -32 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Wolf Joshua, kadet 1 -42 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Gombás Alexandra, kadet 1 -42 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Bondár Dávid, kadet 1 beginner +42 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Cselovszki Patrik, kadet 2 -42 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Sztraczinszki Petra, kadet 2 -46 kg beginner, pointfighting (Debreczeni Team)

Wolf Dávid, kadet 2 -47 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Fésű Lajos, junior -63 kg light-contact (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Kovács Patrik, junior beginner -65 kg pointfighting (Debreczeni Team)

Hammer Martin, junior -74 kg, kick-light (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Opauszki Dávid, junior -89 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Baros Tamás, junior -91 kg, full-contact (Black&Gold Angels Veresegyház Kick-box, K1 SE)

Busa Gabriella, senior -52kg, full-contact (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Busa Gabriella, senior -55 kg, light-contact (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Veres Roland, senior -57 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Hammer Martin, senior -69 kg, kick-light (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Jároszkievicz Krisztián, senior +94 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Kadet 1 pointfighting csapat (Debreczeni Team)

Senior zöld öv alatti pointfighting csapat (Debreczeni Team)

Nagy Henrietta, senior Grand Champion, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Ezüstérmesek:

Bárdos Inez, kadet 1 -32 kg, pointfighting (Yoko Kick-box Team)

Wallandt Gergely, kadet 1 -32 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Bárdos Inez, kadet 1 -37 kg, pointfighting (Yoko Kick-box Team)

Gergely Balázs, kadet 1 -42 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Haider Katrin, kadet 1 -42 kg, pointfighting (Yoko Kick-box Team)

Leszkó Kitti, kadet 2 -42 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Bálint Martin, kadet 2 -52 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Viczián Roland, junior -57 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Gombás Bernadett, junior beginner +60 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Závoczki Júlia, junior -65 kg, light-contact (Black&Gold Angels Veresegyház Kick-box, K1 SE)

Tar Balázs, junior -74 kg light-contact (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Tar Balázs, junior -74 kg, kick-light (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Rákóczi Renáta, senior -60 kg kick-light (Titan KBSE)

Rákóczi Renáta, senior -60 kg full-contact (Titan KBSE)

Nagy Henrietta, senior +70 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Zhang Adrian, senior beginner +80 kg, light-contact (Beremendi Építők Sportkör)

Hanicz Nelly, senior Grand Champion, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Bronzérmesek:

Petro Lili, kadet 1 -28 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Petro Lili, kadet 1 -32 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Wallandt Gergely, kadet 1 -37 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Wolf Joshua, kadet 1 -37 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Tóth Tekla Enikő, kadet 1 -42 kg beginner, pointfighting (Beremendi Építők Sportkör)

Haider Katrin, kadet 1 -47 kg, pointfighting (Yoko Kick-box Team)

Tóth Dusán, kadet 1 +47 kg, pointfighting, (Debreczeni Team)

Bálint Martin, kadet 2 -47 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Loós Dominik, kadet 2 -47kg beginner, pointfighting (Combat D SC)

Zajác Bence, kadet 2 -57 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Bondár Dávid, kadet 2 beginner -57 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Czine Csongor, kadet 2 beginner -57 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Hegedűs Botond, junior -57 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Fésű Lajos, junior -63 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Nagy Zalán, junior -63 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Simonics Elizabet, junior -65 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Závoczki Júlia, junior -65 kg, kick-light (Black&Gold Angels Veresegyház Kick-box, K1 SE)

Pallósi Balázs, junior -74 kg, kick-light (Castrum Sec-Dinamica SE Körmend)

Opauszki Dávid, junior -94 kg, pointfighting (Debreczeni Team)

Bordás Annamária, senior -56 kg, full-contact (Titan KBSE)

Busa Andrea, senior -60 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Gombás Bernadett, senior zöld öv alatti +60 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Busa Andrea, senior -65 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Kádas Adrienn, senior -65 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Hegedűs Botond, senior zöld öv alatti -65 kg (Debreczeni Team)

Zhang Adrian, senior zöld öv alatti +80 kg, pointfighting (Beremendi Építők Sportkör)

Opauszki Dávid, senior-89 kg, pointfighting (Debreczeni Team

Jároszkievicz Krisztián, senior -94 kg, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Tóth István, master class +84 kg, pointfighting (Beremendi Építők Sportkör)

Kadet 2 pointfighting csapat (Debreczeni Team)

Hegedűs Botond, junior Grand Champion, pointfighting (Debreczeni Team)

Opauszki Dávid, junior Grand Champion, pointfighting (Debreczeni Team)

Veres Roland, senior Grand Champion, pointfighting (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)

Senior pointfighting csapat (Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia)



Harcművészetben támogatónk a Profight.hu

Turák Péter