https://www.high-endrolex.com/26 Kiválóan szerepelt Tadissi Martial és Sterck Laura a hamburgi Premier Liga versenyen! - Fight Online

Kiválóan szerepelt Tadissi Martial és Sterck Laura a hamburgi Premier Liga versenyen!
2016. September 27. 21:43

Bronzérmet nyert Tadissi Martial a karate sportág legrangosabb szériája, a Karate1 Premier League sorozat németországi állomásán. A létszámát és színvonalát tekintve is világbajnoksággal felérő hamburgi versenyen a 67 kg-os magyar versenyző hat győzelem mellett egyszer kapott ki. A bronzmérkőzésig jutott formagyakorlatban Sterck Laura is, aki végül ötödik lett.

A karate 2020-as olimpiai programba kerülése és a közelgő októberi világbajnokság okán gigamezőnyök gyűltek össze Hamburgban. A 67 kg-os súlycsoportban például nem kevesebb, mint 130 versenyző indult. Köztük volt Tadissi Martial, aki négy győzelemmel bejutott a legjobb nyolc közé - legyőzve a kategória egyik legnagyobb sztárját, a francia Da Costát is -, ám ott alulmaradt a korábbi világbajnok és későbbi győztes egyiptomi Hanafy ellen. Az idei Eb-bronzérmes magyar a vigaszágon aztán a szerb Jokszics legyőzését követően a harmadik helyért mérkőzhetett. A bronzmeccsen az UTE karatésa 6-1-re nyert a görög Kszenosz ellen, ezzel dobogóra állhatott. Teljesítménye ígéretes az ausztriai Linzben október 26. és 30. között sorra kerülő vb előtt.

Női formagyakorlatban a fiatal MTK-s Sterck Laura öt győzelemmel és két vereséggel az előkelő ötödik helyen végzett.