Rengeteg magyar a négy között a Kick-box Eb-n
2015. augusztus 31. 16:09

 Rengeteg magyar a négy között a Kick-box Eb-n
Egy Európa-bajnokságról néha nehéz úgy írni, hogy ne tartalmazzon a tudósítás közhelyeket. Az, hogy a hangulat egyre feszültebb, hogy egyre nagyobb a tét, elcsépelt kifejezéseknek számítanak, pedig csak valójában törvényszerűségeket írunk le. A spanyolországi San Sebastianban zajló Junior és Kadett Kick-box Európa-bajnokságon természetes, hogy feszültebb a hangulat.

Profight: Harcművészeti felszerelések elérhető áron!

A szerdai versenynapon ugyanis a mérkőzések a legjobb négy közé jutásért folytak, márpedig, aki odajutott, az érmesen térhet haza. Vagyis, a szerdai tét a dobogó volt. Ennek megfelelően az EB megszokott arcát mutatta, hiszen feszültség, idegeskedés, váratlan győzelmek és nem várt vereségek, vita a bírói ítéletekről… Ebben a kavalkádban a magyar válogatott tagjai is kivették a részüket, s nem is akárhogyan, hiszen hatvan körüli érem néz ki a szerdai megerőltető versenynap után- nem számítva az utolsó napi point-fighting csapatversenyeket, ahol még a kollekció bővülhet!
        A light-contact és a kick-light szabályrendszer szakvezetése így formált gyors véleményt a teljesítményekről.
            „Az Utánpótlás Európa-bajnokság második napján a versenyzők ”levetkőzték gyermek betegségeiket”. Az első nap felemás teljesítménye után sokkal kiegyensúlyozottabban küzdöttek.
          Light-contact szabályrendszerben a vesztesek is emelt fővel hagyhatták el a tatamit, hiszen olyan teljesítményt nyújtottak, mely láttán az edzők sem lehettek csalódottak. Mindent megtettek a küzdelmek során, sokszor az igen kiegyenlített mérkőzések az utolsó pillanatban, az utolsó ütés-váltásban dőltek el.
         A kick-lightosok egy kicsivel felülmúlták a lightosok teljesítményét, többen kerültek be a legjobb négy közé. Talán azért is volt ez, hiszen akinek a light-contact küzdelme nem úgy sikerült, ahogy tervezte, mindent beleadott, hogy kick-lighton még jobban bizonyítson.”
Gyanítható, hogy ugyanezeket a típusmondatokat mondhatták volna el a point-fighting szabályrendszer edzői is, mert ott is szépen gyarapodott az éremtermés.
A szerdai versenynap eredményei:* jelölve a győztesek

kadett 1
28 kg. Hammer Máté – *Mihail Georgiev (Bulgária) a 4 közé jutásért
28 kg.* Walandt Gergő – Tomaso Petrucci (Olaszország) a 4 közé jutásért
32 kg. Stumpf Márk - *Davitt Neary (Írország) a 4 közé jutásért
32 kg. Gergely Balázs - *Dylan Whelan (Írország) a 4 közé jutásért
37 kg. *Laurincz Péter - Petr Zich (Csehország) a 4 közé jutásért
37 kg. *Bálint Martin – Ziga Zagoranszki (Szlovénia) a 4 közé jutásért
42 kg. *Laczó Tamás – Frederico Bramati (Olaszország) a 4 közé jutásért
47 kg. *Erős Patrik - Max Popchenko (Írország) a 4 közé jutásért
47 kg. *Tóth Bence – Luka Gracsner (Horvátország) a 4 közé jutásért
+47 kg.*Bozók Szabolcs – Francesco Falco (Olaszország) a 4 közé jutásért
28 kg. *Viczián Vivien - Ellie Doyle (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért

32 kg. Leszkó Kitti - *Sarah Murray (Írország) a 4 közé jutásért
32 kg.*Gombás Alexandra - Johanka Petrikova (Csehország) a 4 közé jutásért

Kadett 2
42 kg. *Hegedűs Botond – Frederico Fanton (Olaszország) a 4 közé jutásért
47 kg. Nagy Zalán - *Adam Condon (Írország) a 4 közé jutásért
52 kg. Viczián Roland – *Grigorij Langavij (Oroszország) a 4 közé jutásért
57 kg. *Fésű Lajos – Alessandro Tarallo (Olaszország) a 4 közé jutásért
69 kg. *Szentpéteri Bence - Ramin Dehyar (Németország) a 4 közé jutásért
69 kg. *Korpádi Tamás – Patrik Sulek (Szlovénia) a 4 közé jutásért
+69 kg. *Szász Kristóf - Gearoid Cramp (Írország) a 4 közé jutásért

42 kg. *Rozgonyi Boglárka - Chloe Roberts (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért
65 kg. *Simonics Elizabet – Asia otranto (Olaszország) a 4 közé jutásért
65 kg. *Gál Vivien - Saibh Kelly (Írország) a 4 közé jutásért
+65 kg. *Berta Rebeka – Beatrice Casasco (Olaszország) a 4 közé jutásért

Junior
57 kg. Csák Bence - *Fletcher Thomas (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért
57 kg. *Veres Roland - Sean Ryan (Írország) a 4 közé jutásért
69 kg.Laurincz Zoltán - *Joseph Watkins (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért
74 kg. *Bálint Zoltán - Vincent Schorn (Németország) a 4 közé jutásért
74 kg. *Rohonczi Jenő - Bruno Bohn (Németország) a 4 közé jutásért

84 kg. *Opauszki Dávid - Leon Ibrahim (Németország) a 4 közé jutásért
50 kg.*Lencsés Dorina – Gracija Marics (Horvátország) a 4 közé jutásért
65 kg.Szabó Dorina – *Mariapia Amico (Olaszország) a 4 közé jutásért
+70 kg. *Csonka Zsófia - Katelyn Weafer (Írország) a 4 közé jutásért

LIGHT-CONTACT szabályrendszer
kadett 2

42 kg. *Guti Dávid – Jakub Grzywacz (Lengyelország) a 4 közé jutásért
47 kg. Kajtár Bence - *William Taylor (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért
52 kg. Szász Krisztofer - *Lazar Zitarevic (Ausztria) a 4 közé jutásért
57 kg. *Fésű Lajos – Timi Sitar (Szlovénia) a 4 közé jutásért
63 kg. *Bolfán Ádám – Vito Kosar (Horvátország) a 4 közé jutásért
69 kg. *Vígváry Viktor – Roko Vuleta (Horvátország) a 4 közé jutásért
69 kg. Szmolek Emánuel – *Nyikita Szilka (Oroszország) a 4 közé jutásért

46 kg. Kolozsvári Kinga – *Kristina Nikolova (Bulgária) a 4 közé jutásért
50 kg. Kovács Barbara - *Amy Wall (Írország) a 4 közé jutásért
55 kg. Kürti Bonita - *Eadoin Mc Crave (Írország) a 4 közé jutásért
55 kg. Schneider Lili - *Nesta Baxter (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért

Junior
74 kg. Simon Mihály – *Roko Sare (Horvátország) a 4 közé jutásért
79 kg. *Bárdosi Sándor - Triston Barnett (Írország) a 4 közé jutásért
+94 kg. Pődör Bence – *Matko Zsivcsics (Horvátország) a 4 közé jutásért
+94 kg. *Vejmola Dániel- Alessio Bufalo (Olaszország) a 4 közé jutásért

50 kg. *Murvai Lívia – Giulia Baffelli (Olaszország) a 4 közé jutásért
55 kg. Nagy Rita – *Gozde Goksulik (Törökország) a 4 közé jutásért
55 kg. Vancsik Petra – *Lara Maier (Ausztria) a 4 közé jutásért
60 kg. Gremen Petra – *Isabel Batta (Olaszország) a 4 közé jutásért
60 kg. Farkas Julianna – *Lucia Holzner (Olaszország) a 4 közé jutásért
70 kg. *Alina Maris – Smaragda Sernikou (Görögország) a 4 közé jutásért

KICK-LIGHT szabályrendszer
kadett 2
42 kg. Viszket Borisz – *Adam Touissi (Olaszország) a 4 közé jutásért
47 kg.*Borok Dominik - Carlos Eguzkiza (Spanyolország) a 4 közé jutásért
47 kg. *Bolfán Ákos – Filip Grbics (Horvátország) a 4 közé jutásért
52 kg. *Kunya Noel – Riccardo Soldi (Olaszország) a 4 közé jutásért
52 kg. *Debre Bence – Jevgenyij Zilev (Oroszország) a 4 közé jutásért
57 kg. Jurasits Ákos – *Przemiszlaw  Kalisz (Lengyelország) a 4 közé jutásért
57 kg. László Barnabás – *Dobroslav Radev (Bulgária) a 4 közé jutásért
63 kg. Bolfán Ádám – *Sebastian Samia (Lengyelország) a 4 közé jutásért
63 kg. Kiss Levente – *Daniel Georgijev (Bulgária) a 4 közé jutásért
+ 69 kg. Kiss Nándor – *Adam Panek (Csehország) a 4 közé jutásért

55 kg. Schneider Lili – *Filipa Dias (Portugália) a 4 közé jutásért

Junior
57 kg. *Grünczeisz Patrik – Mateusz Pietrucha (Lengyelország) a 4 közé jutásért
57 kg. Veres Roland - *Michal Kral (Szlovákia) a 4 közé jutásért
63 kg. *Vigmond Richárd - Mahsad Gadjiyev (Azerbajdzsán) a 4 közé jutásért
63 kg. Hegyesi Dániel - *Elijah Everill (Nagy-Britannia) a 4 közé jutásért
69 kg. Hammer Martin- *Marek Karlik (Szlovákia) a 4 közé jutásért
74 kg.  *Simon Mihály – Mikolaj Sadowy (Lengyelország) a 4 közé jutásért
55 kg. *Nagy Rita - Sejla Orascanin (Bosznia-Hercegovina) a 4 közé jutásért
60 kg. *Elszaszer Kitti – Agapi Nikolaou (Görögország) a 4 közé jutásért

K-1 szabályrendszer:
63, 5 kg. *Kádas Gábor - Nemanja Dundjerov (Szerbia) a 4 közé jutásért

.Több versenyzőnk indult két vagy több szabályrendszerben, és akadt olyan is, aki mindegyikben dobogós – persze nem mindegy, hogy a dobogó melyik fokára áll majd.
A döntőbe jutásért vívják csütörtökön a mérkőzéseket. A néha hektikusan működő internetes közvetítésen a https://www.youtube.com/watch?v=jQzjtdjA_Rw oldalon lehet majd követni az eseményeket.

A magyar illetőségű mérkőzések

POINT-FIGHTING szabályrendszer:
Kadett 1
28 kg. Wallandt Gergely - Nathan Kelly (Írország) a döntőbe jutásért
37 kg. Laurincz Péter – Luke Kelly (Írország) a döntőbe jutásért
37 kg. Bálint Martin - Luke McCann (Írország) a döntőbe jutásért
42 kg. Laczó Tamás – Bozsidar Cvetkov (Bulgária) a döntőbe jutásért
47 kg. Erős Patrik – Szevasztyian Kotov (Oroszország) a döntőbe jutásért
47 kg. Tóth Bence - Nasser Nabizade (Németország) a döntőbe jutásért
+47 kg. Bozók Szabolcs - Roy Cipriano (Svájc) a döntőbe jutásért

28 kg. Viczián Vivien – Anelia Todorova (Bulgária) a döntőbe jutásért
28 kg.Hegedűs Hanga – Elisabetta Fiorentini (Olaszország) a döntőbe jutásért
32 kg. Gombás Alexandra – Alice Trifella (Olaszország) a döntőbe jutásért

Kadett 2
42 kg. Hegedűs Botond - Cory Cook (Nagy-Britannia) a döntőbe jutásért
57 kg. Fésű Lajos – Panagiotis-Dimitrios Mexis (Görögország) a döntőbe jutásért
69 kg. Szentpéteri Bence – Makszim Vorobjev (Oroszország) a döntőbe jutásért
69 kg. Korpádi Tamás – Aleksander Chymkowski a döntőbe jutásért
+69 kg. Szász Kristóf- Andrea Costabile (Olaszország) a döntőbe jutásért
42 kg. Rozgonyi Boglárka – Gessica Filippi (Olaszország) a döntőbe jutásért
65 kg. Simonics Elizabet – Andrea Damjanovics (Horvátország) a döntőbe jutásért
65 kg. Gál Vivien - Melina-Filiz Akin (Németország) a döntőbe jutásért
+65 kg. Berta Rebeka - Alex Brennan (Írország) a döntőbe jutásért
Junior
57 kg. Veres Roland - Dominik Pollheimer (Ausztria) a döntőbe jutásért
74 kg. Bálint Zoltán – Bibolat Sabolatov (Oroszország) a döntőbe jutásért
74 kg. Rohonczi Jenő – Nicola Albanese (Olaszország) a döntőbe jutásért
84 kg. Opauszki Dávid - Martin Ellmerer (Ausztria) a döntőbe jutásért
+94 kg. Erdei Brúnó – Davide Limido (Ausztria) a döntőbe jutásért
50 kg. Lencsés Dorina - Poppe Joyce (Belgium) a döntőbe jutásért
+70 kg. Csonka Zsófia - Nicole Moss (Nagy-Britannia) a döntőbe jutásért

LIGHT-CONTACT szabályrendszer
kadett 2
42 kg. Guti Dávid – Louis Cardin (Nagy-Britannia) a döntőbe jutásért
57 kg. Fésű Lajos – Christian Borrometi (Olaszország) a döntőbe jutásért
63 kg. Bolfán Ádám - Luca-Lysander Weber (Németország) a döntőbe jutásért
69 kg. Vígváry Viktor – Alexandr Govorukin (Oroszország) a döntőbe jutásért
65 kg. Gál Vivien – Klara Pietak (Lengyelország) a döntőbe jutásért
Junior
74 kg. Bárdosi Sándor – Kristijan Benedetti (Horvátország) a döntőbe jutásért
94 kg. Erdei Brúnó - Aron Ayude (Spanyolország) a döntőbe jutásért
+94 kg. Vejmola Dániel - Christian Müller (Németország) a döntőbe jutásért
50 kg. Murvai Lívia – Viktoria Kazikova (Szlovákia) a döntőbe jutásért
70 kg. Alina Maris – Elizabeta Crnkovics (Horvátország) a döntőbe jutásért

KICK-LIGHT szabályrendszer
kadett 2
42 kg. Guti Dávid – Grigorij Sudegov (Oroszország) a döntőbe jutásért
47 kg. Borók Dominik – Alex Larentis (Olaszország) a döntőbe jutásért
47 kg. Bolfán Ákos – Kristian Georgijev (Bulgária) a döntőbe jutásért
52 kg. Debre Bence – Nicola Minini (Olaszország) a döntőbe jutásért
52 kg. Kunya Noel – Panagiotis Tsochataridis (Görögország)
69 kg. Vígváry Viktor – Nyikita Sylka (Oroszország) a döntőbe jutásért
69 kg. Legenyei Pintér Noel – Dimitar Petrov (Bulgária) a döntőbe jutásért
46 kg. Kolozsvári Kinga – Edje Demirova (Bulgária) a döntőbe jutásért
55 kg. Kürti Bonita - Irina Dinislamova (Oroszország) a döntőbe jutásért
65 kg. Gál Vivien – Irene Cipriani (Olaszország) a döntőbe jutásért

Junior

57 kg. Grünczeisz Patrik – Alexandros Vagianos (Görögország) a döntőbe jutásért
63 kg. Vigmond Richárd – Zan Podborsek (Szlovénia) a döntőbe jutásért
74 kg. Simon Mihály – Ivan Novosel (Horvátország) a döntőbe jutásért
79 kg. Bárdosi Sándor – Josip Palada (Horvátország) a döntőbe jutásért
94 kg. Erdei Brúnó - Inaki Lafuente (Spanyolország) a döntőbe jutásért
+94 kg. Vejmola Dániel – Marko Jaics (Horvátország) a döntőbe jutásért
55 kg. Vancsik Petra - Noelia Villahermosa (Spanyolország) a döntőbe jutásért
55 kg. Nagy Rita – Serpe Marie (Franciaország) a döntőbe jutásért
60 kg. Elszaszer Kitti – Denise Cedola (Olaszország) a döntőbe jutásért
60 kg. Gremen Petra – Nikola Hamerova (Csehország) a döntőbe jutásért
70 kg. Alina Maris – Alesa Bagari (Szlovénia) a döntőbe jutásért

K-1 szabályrendszer:
63,5 kg. Kádas Gábor - Egor Jakovlev (Észtország) a döntőbe jutásért

Gregor László