Szaporodnak az érmek a Kick-box EB-n
2013. szeptember 19. 20:08

Szaporodnak az érmek a Kick-box EB-n
A lengyelországi Krynicza-Zdrojban megrendezett Junior és Kadett kick-boksz Európa-bajnokságon a második napon körvonalazódott az, hogy hányan küzdhetnek éremért, ezzel párhuzamosan - ahogyan már várható volt - fokozódott az izgalom és a feszültség, hiszen a tét egyre jobban nő!
Profight: Lábvédők széles választéka!

Még nem végleges a lista, mert egyes mérkőzések átkerültek a csütörtöki napra, de volt olyan is, amely programon kívül került lebonyolításra. Ez nem csoda, mert ahol 36 ország több, mint 1500 versenyzője „aprítja" egymást, ott nem mindig a szervezők terve szerint alakul a verseny menete.
A szerdai versenynap megerősítette, hogy a magyar kick-boksz továbbra is a világ élvonalába tartozik, hiszen egyre jobban gyrapodott az érmes helyre, vagyis a legjobb négy közé jutó versenyzők száma.
A szerdai versenynap krónikája és eredményei:
Korosztályos kick-box Európa-bajnokság 2. nap eredményei


Kick-light szabályrendszer:
Cadet 2:
+69 kg 8-ból a 4-be:
Gács Kristóf - Georgi Manov (Bulgária) 3:0
Balatoni Dávid - Bartos Wiktorski (Lengyelország) 0:3

Junior
-57 kg 8-ból a 4-be:
Vetor Attila - Marco Filippi (Olaszország) 0:3
Máramarosi Patrik - Valeriy Yakovlev (Ukrajna) 0:3

-69 kg 8-ból a 4-be:
Elaszer Dávid - Vito Lorenzo Bonio (Franciaország) 2:1

-74 kg döntőbe jutásért
Gózon Ádám - Piotr Kolakowski (Lengyelország) 0:3

+94 kg döntőbe jutásért
Szima László - Blazej Konkol (Lengyelország) 3:0

-55 kg döntőbe jutásért
Makó Evelin - Asia Faccenda (Olaszország) 3:0

Light -contact szabályrendszer
Cadet 2.

42 kg 8-ból a 4-be:
Szász Krisztofer - Jason-John Short (Nagy-Britannia) 3:0

63 kg 8-ból a 4-be:
Hegyesi Dánilel - Mehnet Yaboz (Nagy-Britannia) 2:1

69 kg 8-ból a 4-be:
Szabó Z. Dominik - Kostas Toganidis (Görögország) 3:0

+69 kg 8-ból a 4-be:
Gács Kristóf - Ricardo Albanese (Olaszország) 2:1

60 kg 8-ból a 4-be:
Füzesi Ágota - Jolanta Cichon (Lengyelország) 0:3

Junor
-57 kg 16-ból a 8-ba:
Vetor Attila - Matjaz Pleh (Szlovénia) 3:0
8-ból a 4-be jutásért
Vetor Attila - Valeriy Yakovelv (Ukrajna) 1:2

63 kg: 16-ból a 8-ba
Varga Martin - Seherzad Zulic (Bosznia-Hercegovina) Döntő fölénnyel nyert
8-ból a 4-be jutásért
Varga Martin - Horvát ellenfele sérülés miatt nem állt ki, Martin elődöntőbe jutott

69 kg: 8-ból a 4-be jutásért
Jánosi Máté - Andrea Anastasia (Olaszország) 0:3

79kg: 8-ból a 4-be jutásért
Gózon Ádám - Aidean Donnelly (Írország) 3:0
Erdei Brúnó - Florin Tataru (Olaszország) 2:1

-55 kg 8-ból a 4-be jutásért
Gremen Petra - Vinard Lucille (Franciaország) 3:0

A ringesek közül
K-1 75 kg. Váradi Tamás - Mihail Okuneut (Beloruszia) 3:0

Néhány mérkőzés eredménye a Pont-fighting szabályrendszerből. (A lista nem teljes).

Kadett 1 a legjobb négybe jutásért:
47 kg.Kovács Barbara - Lorena Jurisic (Horvátország)
+ 47 kg. Török Dóra - Jordan Doran (Írország)
37 kg. Flack Márk - Andrej Strichakov (Oroszország)
37 kg. Viczián Roland - Dimitrij Misenkov (Oroszország)
42 kg. Hrabovszki Donát - Richard Kustanov (Oroszország)
47 kg.Czár Tibor - Danil Geraszimov (Oroszország)
+47 kg. Óré Márk - Pável Mojszejev (Oroszország)

Kadet 2 a legjobb négybe jutásért:
46 kg. Laurincz Boglárka - Soraya Wahjudi (Hollandia)
47 kg. Csák Bence - Daniel Georgiejv (Bulgária)
47 kg.Szentpéteri Bence - Alekszander Maselj (Szlovénia)
63 kg. Bálint Zoltán - Kristian Podvorac (Horvátország)
69 kg.Opauszki Dávid - Leon Greier (Németország)

Juniorok a legjobb négybe jutásért:
70 kg. Bálint Edit - Tuba Agkul (Törökország)


Gregor László