Az első érmünk egy bronz a korosztályos Karate Eb-n!
2015. February 09. 16:51

Czagány Dóra szerezte a magyarok első érmét a zürichi kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokságon. Az MTK-Dynamic versenyzője a kadet lányok +54 kg-os súlycsoportjában bronzérmet nyert, bizonyítva, hogy nem volt véletlen a tavalyi Eb-n ugyanebben a kategóriában begyűjtött ezüst.

Profight: Karate felszerelések széles választéka!

Czagány Dóra az éremmel                                                                                 Czagány Dóra az éremmel

A 15 éves magyar tehetség éremesélyeshez méltón versenyzett: első mérkőzésén 4-1-re diadalmaskodott az azeri Iszmajlova felett, majd 3-0-ra felülmúlta a svájci Bonjourt. A négy közé jutásért a francia Seguy szoros küzdelemben (3-4) megállította Czagányt. A vigaszágon azonban ismét remekelt: a bosnyák Medic ellen 6-1-re nyert, majd a bronzéremért 2-1-re legyőzte a török Eltemurt is.

Czagány örül                                                                                   Czagány örül

A Zürichben péntektől vasárnapig tartó Eb-n 47 ország 924 versenyzője indul. A magyar csapat 30 fővel vesz részt a kontinensviadalon - további éremreményekkel. Szombaton a juniorok, vasárnap az U21-esek küzdelmeit rendezik.