Bronzos nap a nyitányon a budapesti Karate Európa-bajnokságon!
2020. February 11. 09:15

Két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a BOK Sportcsarnokban péntektől vasárnapig zajló kadet, junior és U21-es karate Európa-bajnokság nyitónapján. Formagyakorlatban (kata) a kadet Bárdos Ádám és a junior Kiss Zsófia állhatott fel a dobogó harmadik fokára – adta hírül a Magyar Karate Szakszövetség.

Bárdos Ádám a kadet (14-15 évesek) fiúk formagyakorlat versenyében két körből is sikerrel jutott tovább, a harmadik fordulóban pedig kiharcolta a bronzmérkőzés jogát. A harmadik helyért a Sportingbudo karatésa legyőzte ukrán ellenfelét, így a tavalyi Eb-ezüstje után ismét érmes helyen végzett. A magyar karate történetében Bárdos Ádám az első, aki katában két Európa-bajnokságon is dobogóra állhatott.

bardosadam2

A junior (16-17 évesek) lányok mezőnyében hasonló utat járt be Kiss Zsófia. Az MTK karatésa a harmadik helyért egy orosz versenyzőnél bizonyult jobbnak. Eredményének értékét növeli, hogy az elmúlt időszakban sérüléssel küszködött, ennek ellenére sikerült érmet nyernie a hazai rendezésű Eb-n.

kisszsofia1

Az U21-es (18-20 évesek) férfiak között szintén formagyakorlatban Forgács Tamás az előkelő ötödik helyen végzett, akárcsak kadet küzdelemben (kumite) a 70 kg-ban Vaskó Samu, a +70 kilós Varga Dániel és a lányoknál a 47 kg-os Lintz Alexandra.

kisszsofia2

Szombaton a csapat formagyakorlatokkal és a junior küzdelmekkel folytatódik a korosztályos Európa-bajnokság.