Tamás Ferdinánd szenzációs menetelése bronzérmet hozott!
2017. November 01. 23:54

A dobogó harmadik fokára állhatott fel Tamás Ferdinánd az U21-esek (18-20 évesek) között a 67 kg-os súlycsoportban a Tenerifén megrendezett korosztályos karate vb-n. Minden idők legnagyobb kadet, junior és U21 világbajnokságán három másik magyar versenyző is eljutott a bronzmérkőzésig, de Baranyi Zsófia, Borbás Botond és Botos Botond végül ötödik lett.
A spanyolországi vb-n is éreztette hatását a sportág 2020-as olimpiai bemutatkozása: soha nem látott hatalmas létszám, 109 ország közel 1800 versenyzője - köztük 29 magyar - lépett tatamira.

Tamás FerdinándTamás Ferdinánd (kékben)

Fiataljaink közül Tamás Ferdinánd szerepelt a legjobban, aki a 65 fős mezőnyben négy győzelemmel egészen az elődöntőig jutott. Az MTK versenyzője az egyiptomi Mohamed ellen is jól küzdött, vezetett is, ám egy utolsó másodpercekben bekapott rúgás miatt elúszott a döntő lehetősége. A harmadik helyért aztán a török Kacar ellen sikerült ismét nyerni, így Tamás Ferdinánd a két évvel ezelőtti vb-hez hasonlóan ismét bronzérmet szerzett.

A 20 éves karatés tenerifei eredményével azt is nyomatékosította, hogy számolni lehet majd vele az olimpiai kvalifikációs sorozatban.

A harmadik helyért: -Kacar (török) 2-0

Az ötödik helyen végzett a juniorok (16-17 évesek) között 59 kg-ban Baranyi Zsófia, Szintén ötödik lett a kadetek (14-15 évesek) mezőnyében az 52 kg-os Borbás Botond és a 63 kg-os súlycsoportban Botos Botond.