Tizenegy érem és egy címvédés már biztos a Világbajnokságon!
2019. October 28. 18:29

Összesen 11 éremmel térhet haza a Szarajevóban zajló kick-box világbajnokságról a magyar válogatott. Busa Gabriella szerezte a magyarok első aranyát, aki a 2017-es nagy sikerű budapesti vb után a bosnyák fővárosban is nyerni tudott. A szegedi bunyós a light-contact szabályrendszer 50 kg-os súlycsoportjában állhatott fel a dobogó legfelső fokára. További öt magyar versenyző döntős még, öten pedig a harmadik helyen végeztek – adta hírül a Magyar Kick-box Szakszövetség.

A sportág hét szakága közül a light-contact, a low-kick és a K1 szabályrendszerek világelitjét felvonultató vb-n Busa Gabriella két 3-0-ás diadallal jutott a döntőbe. A fináléban a kétszeres világbajnok magyar hölgy szintén egyhangú pontozással győzött az ír De la Cour ellen.

Ugyancsak a light-contact szabályrendszerben döntőbe jutott Busa Gabriella testvére is. A tavaly két Eb-címet nyert Andrea a 60 kg-osok mezőnyének fináléjában szombaton léphet tatamira, a 79 kg-os férfiaknál pedig a fiatal Szmolek Emánuel küzdhet az aranyéremért.

A veteránok között is hárman finalisták, valamennyien light-contactban: Szuknai Zsuzsanna (65 kg), Dancsó Zoltán (94 kg) és Döme Balázs (+94 kg).

Bronzérmes helyen végzett a felnőtteknél light-contactban Maruscsák László (63 kg) és Vígváry Viktor (94 kg), low-kickben Zsiga Melinda (52 kg) és Boros Petra (70 kg), valamint K1-ben Habash Antoine (63.5 kg).