ITF TKD Magyar-bajnokág Medgyesegyházán!
2018. március 09. 13:43

ITF TKD Magyar-bajnokág Medgyesegyházán!
Csakúgy, mint tavaly, 2017-ben, az is Békés megye, ezúttal Medgyesegyháza adott otthont az ITF Taekwon-do Szövetség 2018 évi Magyar Bajnokságának, az év legrangosabb ITF taekwon-do eseményének.

A bajnokságnak az a lebonyolítási módja, hogy ezen a két napos versenyen dől el a magyar bajnoki címek sorsa minden korosztályban, versenyszámban, egyéni és csapat versenyen. ennek megfelelően nem meglepő, hogy a zord téli időjárás ellenére 31 klub 286 versenyzője lépett küzdőtérre, egyszerre öt küzdőtéren. A rendezők, a Rusz István vezette Spárta Taekwon-do Team nagyon nagy feladatot vállalt, s ezt óriási összefogással megvalósította. Sőt, a klubvezető mester a versenyen is elindult, és meg is nyerte súlycsoportját.

Rusz Istvn

Az első nap délutánján került sor az ünnepélyes megnyitóra. Természetesen jelen volt a magyarországi taekwon-do megalapítója, Harmat László IX.DAN nagymester. Köszöntötte a megjelenteket, s külön a nagymestert Dr. Nagy Béla, Medgyesegyháza város polgármestere, aki kiemelte azt a szerepet, amit a Spárta SE betölt a város sport és közéletében.

Harmat Lszl IX.DAN s Dr.Nagy Bla

Nagyon sokat jelent, ha az önkormányzat támogatja a sikereses sportegyesületeket, s morálisan is sokat jelent, ha a kiemelt fontosságú rendezvényeken személyesen is jelen vannak. Itt is ez történt, hiszen eljött Dr.KormányosLászló  jegyző s Dr.Kávássy Leila Viola aljegyző is. Shihan Gregor László VII.DAN, a Békés Megyei harcművész Szövetség elnöke köszöntője után átadta a „Kiváló Harcművész” díjat a battonyai Barátság SE Világ-és Európa-bajnokának Mezei Nikolettnek és az edzőknek járó „Érdemes Mester” díjat edzőinek, Rádai Imrének és Rádai Rolandnak. A díjazottaknak személyesen gratulált Battonya város polgármestere, Marjai János, aki szintén eljött a versenyre.

28660798_1656075471095232_5003917165473300715_n

Az ünnepélyes megnyitó után folytatódtak a küzdelmek, gyakran túlfűtött hangulatban. A gyakran parázs összecsapások nehéz feladat elé állították a népes bírói kart, nem csoda, hogy vitás esetek is adódtak. Nem unatkoztak a versenyorvosok sem, de ez – küzdősportról, harcművészetről szólva nem számított különleges eseménynek. A szép oklevelek, érmek, serlegek , a gondos és figyelmes rendezés feledtették a nehézségeket, és egy nagyon színvonalas magyar bajnokságot zárhattak vasárnap délután a szövetség tagjai.

28575828_1656006501102129_5420148265234427172_n

Eredmények:
Küzdelem:

Gyerek:

fiú -38kg
1. Mezei Tamás (Barátság SE, Battonya)
2. Tóth Lajos (Barátság SE, Battonya)
3. Kelemen Kornél (Spárta, Medgyesegyháza)
3. Veszelovszki Sándor (Hómezővásárhely)

fiú +43 kg
1. Bátki Ádám Dániel (Szigeti Delfin, Szigetszentmiklós)
2. Oláh Balázs (Spárta, Medgyesegyháza)

fiú -28 kg
1. Lucián Erik (Spirit, Budapest)
2. Kiss Félix (Spárta, Medgyesegyháza)
3. Orosz Dávid (Sasok, Budapest)
3. Mészáros Dániel (Hódmezővásárhely)

lány -30 kg
1. Kiss Zsófia (Várpalota)
2. Farkas Csenge (Barátság SE, Battonya)
3. Lipták-Galló Gréta (Spárta, Medgyesegyháza)
3. Poptyilikán Kincső (Dragon, Kétegyáza)

lány -25 kg
1.Kotroczó Luca (Spárta, Medgyesegyháza)

fiú -33 kg
1.Mezei Zsolt (Barátság SE, Battonya)
2.Hegyi Péter (Herend)
3.Kiss Levente Botond (MonguzokBalatonalmádi)

lány -35 kg
1.Marosin Bella (Barátság SE, Battonya)
2.Nagy Georgina (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3.Bihacsy Bianka (Hódmezővásárhely)

lány +40 kg
1.László Rubina (Dragon, Kétegyáza)
2.Bagó Petra (MonguzokBalatonalmádi)
3.Motika Katinka (Dragon, Kétegyháza)

Serdülő:

fiú -36 kg
1. Kiss Levente (Algyő)
2. Czégény Erik (Spirit, Budapest)
3. Meleg Milán (Spirit, Budapest)
3. Kungl Barnabás (Herend)

fiú +60 kg
1. Hegyi Balázs (Herend)
2. Kapuvári Márton (Monor)
3. Csabai Marcell (Makó)
3. Urbancsik Benedek (Pile)

fiú -60 kg
1. Molisz Zoltán (Sasok, Budapest)
2. Seregély Máté (Hódmezővásárhely)
3. Németi Bálint (Makó)
3. Németh Miklós (Monor)

lány +50 kg
1.Nagy Ramóna (Hódmezővásárhely)
2.Novotarski Csenge (Monor)
3.Kis Vivien (Spirit, Budapest)
3.Kiss Tímea Dalma (MonguzokBalatonalmádi)

fiú -54 kg
1.Gyovai Rafa Tamás (Sasok, Budapest)
2.Dienes Erik (Herend)
3.Horváth Zsombor (Hatvan)
3.Varga Zalán (Hódmezővásárhely)

fiú -48 kg
1. Szabó Nimród (MonguzokBalatonalmádi)
2. Panyi Benedek (Monor)
3. Szecskó Barnabás (Hódmezővásárhely)

fiú -42 kg
1. Lantos Álmos (Monor)
2. Szabó Noah (MonguzokBalatonalmádi)
3. Milecz Marcell (Spárta, Medgyesegyháza)
3. Pénzes Dominik (Pét)

lány -38 kg
1.Hack Pálma (Spárta, Medgyesegyháza)
2.Nyíri Fanni (Spárta, Medgyesegyháza)
3.Berki Viktória (Barátság SE, Battonya)

lány -44 kg
1.Kovács Laura Fanni (Hódmezővásárhely)
2.Árvai Fruzsina (Dragon, Kétegyháza)

lány -50 kg
1.Barta Dorina (Corvin, Magyarbánhegyes)
2.Horváth Julianna (Spirit, Budapest)
3. Tóth Hanna (Monor)


lány -32 kg
1. Enyingi Sára Anna (Tét SE, Orosháza)
2. Gyevi Tóth Sarolta (Tigers, Budapest)
3. Cseresznyés Lea (Dragon, Kétegyáza)
3. Tripon Iringó (Spárta, Medgyesegyháza)

Ifjúsági

Csapat fiú
1. Monor (Bakonyi Attila, Bakonyi Csaba, Bakonyi Péter, Bányai Richard, Holló András, Novotarski László)
2. Barátság SE, Battonya (Tóth Balázs, Máté Tibor, Máté István, Lendvai Patrik Zénó, Zsurzs Mihály, Dohor Dávid)
3. Péti Solymok (Enyingi Máté, Enyingi Ádám, Fehér-Badics Barna, Tipán Márk, Bonyó András)
3. Spirit (Budapest) (Hrabecz Krisztián, Nagy Patrik László, Szász Bence, Bella Richárd, Patai Patrik, Kereékgyártó Balázs)

Csapat lány
1. Spirit 1 (Budapest) (Czégény Cintia, Csorba Zsanett, Mezei Nikolett, Süli Tamara)
2. Spirit 2 (Budapest) (Karácsondi Réka, Mányoki Viktória, Kiss Vivien Anna)
3. Monor (Szabó Szabina, Szabó Anna, Bihari Boróka, Lővei Panna)

fiú +75 kg
1. Holló András (Monor)
2. Bakonyi Attila (Monor)
3. Varju Vilmos (Hatvan)
3. Máté Tibor (Tét SE, Orosháza)

fiú -62 kg
1. Veszelovszki Péter (Hódmezővásárhely)
2. Tóth Balázs (Barátság SE, Battonya)
3. Bella Richard (Spirit, Budapest)
3. Enyingi Máté (Pét)

fiú -75 kg
1. Bakonyi Csaba (Monor)
2. Zsurzs Mihály (Barátság SE , Battonya)
3. Máté István (Tét SE, Orosháza)

fiú -68 kg
1. Bakonyi Péter (Monor)
2. Nagy Lukács Márk (Sasok, Budapest)
3. Kocsis Zalán (Hódmezővásárhely)
3. Horváth Alex (Buday, Budapest)

lány -55 kg
1. Szabó Szabina (Monor)
2. Kurdi Panna (Veszprém)
3. Udvari Felícia (Makó)
3. Kiss Georgina (Várpalota)

lány -60 kg
1. Czégény Cintia (Spirit, Budapest)
2. Csorba Zsanett (Spirit, Budapest)
3. Máté Sára (Békéscsabai Lakótelepi SE)
3. Sárdi Rebeka (Szeged)

lány – 65 kg
1. Szabó Anna (Monor)
2. Lovász Hanna (Gödöllő)

fiú – 56 kg
1. Patai Patrik (Spirit, Budapest)
2. Fehér Tamás (Sasok, Budapest)
3. Kis Márk (Hatvan)
3. Hack Dániel (Spárta, Medgyesegyháza)

fiú – 50 kg
1. Enyingi Ádám (Pét)
2. Válóczi Gergő (Hatvan)
3. Kazinczki Tibor (Herend)
3. Szabó Kristóf (Makó)

lány + 65 kg
1. Pallag Csenge (Sasok, Budapest)
2. Endrész Hanna (Monor)
3. Kiss Vivien Anna (Spirit, Budapest)

lány -45 kg
1. Németi Zsófi (Makó)

Felnőtt

Csapat Férfi
1. Buday, Budapest (Tóth József, Apáti Bálint Endre, Deák Csaba Zénó, Liszi Gergő, RizmajerNorbert )

Csapat női
1. Spirit (Budapest) (Bella Szolanzs, Penczi Andrea, Tamás Boglárka, Miklós Alexandra)
2. Buday, Budapest (Szilassi-Horváth Réka, Földesi Katalin, Bartus Mónika, Romero Alicia)
3. Veszprém (Bécsi Nikolett, Mucsy Petra, Kosztyu Veronika, Kovács Adrienn)


női -56 kg
1. Bartus Mónika (Buday, Budapest)
2. Szécsi Nikolett (Szeged)
3. Tamás Boglárka (Corvin TKD, Magyarbánhegyes)
3. Nagy Diána (Gödöllő)

férfi -85 kg
1. Holló Gergely (Monor)
2. Balázs Árpád (Szeged)
3. Szabó Sándor (Viharsarok BUDO SE)

női -62 kg
1. Penczi Andrea (Spirit, Budapest)
2. Miklós Alexandra (Szeged)
3. Szilassi-Horváth Réka (Buday, Budapest)
3. Véber Brigitta (Darazsak, Veszprém)

férfi +85 kg
1. Apáti Bálint (Buday, Budapest)
2. Varga Dudás Tibor (Viharsarok BUDO SE)
3. Gyömörei Gyula (Veszprém)

női -50 kg
1. Bécsi Nikolett (Padány)
2. Balázs Eszter (Spárta, Medgyesegyháza)

női -68 kg
1. Mucsy Petra (Veszprém)
2. Földesi Katalin (Buday, Budapest)
3. Gálik Gabriella (Buday, Budapest)

női +75 kg
1. Kosztyu Veronika (Veszprém)
2. Kovács Adrienn (Darazsak, Veszprém)
3. Sille Brigitta (Monor)

férfi -78 kg
1. Bokros Tamás (Monor)
2. Zsarkó Péter Dániel (Algyő)
3. Herczeg Péter (Hódmezővásárely)
3. Deák Csaba Zénó(Buday, Budapest)

férfi -70 kg
1. Rusz István (Spárta, Medgyesegyháza)
2. Kurunczi Gábor (Barátság SE, Battonya)
3. Pápai Patrik (Spárta, Medgyesegyháza)
3. Tóth József (Buday, Budapest)

férfi -63 kg
1. Csorba Ádám (Spirit, Budapest)
2. Varga Dávid (Várpalota)

férfi -57 kg
1. Beleznai Gergő (Spárta, Medgyesegyháza)

Tradícionális küzdelem:

Felnőtt
1. Spirit 1 (Budapest) (Pataki Krisztián, Szász Péter)
2. Buday, Budapest (Földesi Katalin, Nika Márton)
3. Spirit 2 (Budapest) (Csorba Ádám, Nagy Adrián)
3. Sasok, Budapest (Höflinger Klaudia, VolenikGariella)

Ifjúsági
1. Spirit (Budapest) (Nagy Patrik, Szász Bence)
2. Győr 2 (Lendvai Patrik Zénó, Bella Richárd)
3. Makó (Németi Zsófi, Gera Barnabás)
3. Tigers, Budapest (Nagy-Varga Csenge, Csáki Máté)

Formagyakorlat (Tull)

Gyermek:

fiú 7-5 gup.
1. Lucián Erik (Spirit, Budapest)
2. Tóth Lajos (Barátság SE, Battonya)
3. Horváth Ákos (Makó)
3. Kiss Félix (Spárta, Medgyesegyháza)

fiú 9-7 gup.
1.Kiss Levente (MonguzokBalatonalmádi)
2. Hegyi Péter (Herend)
3. Mezei Tamás (Barátság SE, Battonya)
3. Hack Botond (Spárta, Medgyesegyháza)

lány 9-7 gup.
1. Marosin Bella (Barátság SE, Battonya)
2. Farkas Csenge (Barátság SE, Battonya)
3. Kurunczi Noémi (Barátság SE, Battonya)
3. Lénárdt Abigél (Barátság SE, Battonya)

Serdülő:

lány 3-1 gup.
1. Horváth Julianna (Spirit, Budapest)
2. Kovács Laura Fanni (Hódmezővásárhely)
3. Kiss Vivien (Hódmezővásárhely)
3. Válóczi Anna (Hatvan)

fiú 9-7 gup.
1. Fülöp Kevin (Makó)
2. Kiss Attila Lajos (MonguzokBalatonalmádi)
3. Pastrovics Milán (Monor)
3. Tippán Marcell (Pét)

lány 9-7 gup.
1.Nyíri Fanni (Spárta, Medgyesegyháza)
2.Kiss Tímea Dalma (MonguzokBalatonalmádi)

lány 6-4 gup.
1.Enyingi Sára Anna (Pét)
2.Novotarski Csenge (Monor)
3.Tóth Hanna (Monor)
3.Berki Viktória (Barátság Se, Battonya)

fiú 6-4 gup.
1. Schweitzer Ádám (Telki)
2. Válóczi Noé (Hatvan)
3. Czégény Erik (Spirit, Budapest)
3. Kolozsvári Kevin (Buday, Budapest)

fiú 3-4 gup.

1.Molisz Zoltán (Sasok, Budapest)
2.Szabó Nimród (MonguzokBalatonalmádi)
3.Kapuvári Márton (Monor)
3.Lantos Álmos (Monor)


Ifjúsági

Csapat fiú
1. Spirit (Budapest) (Hrabecz Krisztán, Nagy Patrik Krisztián, Szász Bence, Bella Richárd, Patai Patrik, Kerékgyártó Balázs )
2. Péti Solymok (Enyingi Máté, Enyingi Ádám, Fehér-Badics Barna, Tippán Márk, Vonyó András)
3. MonguzokBalatonalmádi (Szolgai Bence, Szabó Patrik, Soós András, Simon Bence, Pintér Norbert, Fehér Tamás )
3. Monor (Bakonyi Attila, Bakonyi Csaba, Bakonyi Péter, Bányai Richárd, Holló András, Novotarski László)

Csapat lány
1. Spirit 1 (Budapest) (Czégény Cintia, Csorba Zsanett, Mezei Nikolett, Süli Tamara)
2. Monor (Szabó Szabina, Szabó Anna, Bihari Boróka, Lővei Panna)
3. Spirit 2 (Budapest) (Karácsondi Réka, Mányoki Viktória, Kis Vivien Anna)
3. Győr (Mózes Fanni, Kertvéllesy Dóra, Földesi Ildikó)

fiú I. dan
1. Enyingi Máté (Pét)
2. Csáki Máté (Tigers, Budapest)
3. Bella Richard (Spirit, Budapest)

fiú 4-1 gup.
1. Pintér Norbert (Veszprém)
2. Szolgai Bence (MonguzokBalatonalmádi)
3. Fehér Tamás (Sasok, Budapest)
3. Kazinczi Tibor (Herend)

lány 4-1 gup
1. Szabó Szabina (Monor)
2. Gyimesi Laura (Veszprém)
3. Szabó Anna (Monor)
3. Földesi Ildikó (Buday, Budapest)

lány I. dan
1. Csorba Zsanett (Spirit, Budapest)
2. Süli Tamara (Corvin, Szigetszentmiklós)
3. Mezei Nikolett (Barátság SE, Battonya)
3. Szalai Maja (Győr)

fiú II. dan
1. Nagy Patrik László (Spirit, Budapest)
2. Szász Bence (Spirit, Budapest)

lány 9-5 gup
1. Thiel Zsófia (Győr)
2. Karácsondi Réka (Spirit, Budapest)
3. Horváth Viktória (Győr)
3. Lővei Panna (Monor)

fiú 9-5 gup
1. Bányai Richard (Monor)
2. Szabó Patrik (MonguzokBalatonalmádi)
3. Pavelka Dominik (Herend)
3. Soós András (MonguzokBalatonalmádi)


Felnőtt

Csapat férfi
1. Spirit (Budapest) (Nagy Adrián,Nagy Tamás, Szász Péter, Csorba Ádám, Balázs Ervin,Polyák István   )
2. Buday, Budapest (Tóth József, Apáti Bálint Endre, Nagy Richárd, Nika Márton, Deák Csaba Zénó, Kisfalvi Gábor)

Csapat női
1. Veszprém (Bécsi Nikolett, Mucsy Petra, Kosztyu Veronika, Véber Brigitta, Kovács Adrienn)
2. Spirit (Budapest) (Bella Szolanzs, Czinege Dóra, Penczi Andrea, Tamás  Boglárka, Miklós Alexandra)
3. Buday, Budapest (Szilassi-Horváth Réka, Földesi Katalin, Bartus Mónika, Molnár Barbara, RomeroALicia)

férfi 4-1 gup
1. Varga Dudás Tibor (Viharsarok)
2. Ipacs Róbert (Sasok, Budapest)
3. Gyömörei Gyula (Veszprém)
3. Nika Márton (Buday, Budapest)

női 4-1 gup
1. Bartus Mónika (Buday, Budapest)
2. Földesi Katalin (Buday, Budapest)
3. Varju Krisztina (Spirit, Budapest)
3. Kovács Adrienn (Darazsak, Veszprém)

női 9-5 gup
1. Gálik Gabriella (Buday, Budapest)
2. Bablena Adrienn (Gödöllő)
3. Jersey Beáta (Várpalota)
3. Magda Krisztina (Viharsarok)

férfi 9-5 gup.
1. Varga Dávid (Várpalota)
2. Szabó Sándor (Viharsarok)
3.Anderkó Ferenc (Makó)
3.Deák Csaba Zénó (Buday, Budapest)  

női IV-VI dan
1. Könczöl Alexandra (Gödöllő)

férfi IV-VI dan
1. Pataki Krisztián (Tigers, Budapest)
2. Szász Péter (Spirit, Budapest)

férfi II dan
1. Csorba Ádám (Spirit, Budapest)
2. Bokros Tamás (Monor)
3. Nagy Adrián (Spirit, Budapest)

női II. dan
1. Höflinger Klaudia (Sasok, Budapest)
2. Volenik Gabriella (Sasok, Budapest)
3. Romero Alicia (Sasok, Budapest)
3. Molnár Barbara (Buday, Budapest)

női I. dan
1. Bécsi Nikolett (Padány)
2. Bella Szolanzs (Spirit, Budapest)
3. Tamás Boglárka (Corvin, Szigetszentmiklós)
3. Szécsi Nikolett (Szeged)

férfi I dan
1. Darnai János (Herend)
2. Kurunczi Gábor (Barátság SE, Battonya)
3. Szabó Miklós (Győr)

felnőtt férfi III. dan
1. Dávid Péter (Sasok, Budapest)
2. Murinai Dániel (Sasok, Budapest)
3. Olasz Máté (Barátság SE, Battonya)
3. Tóth József (Buday, Budapest)

Erőtörés

Fiú:

Csapat ifjúsági
1. Monguzok (Balatonalmádi)
2. Monor
3. Barátság SE (Battonya)

egyéni felnőtt
1. Balázs Ervin (Spirit, Budapest)
2. Apáti Bálint Endre (Buday, Budapest)
3. Holló Gergely (Monor-Tápió)


csapat felnőtt
1. Barátság SE (Battonya)
2. Spirit, Budapest
3. Buday, Budapest

egyéni ifjúsági
1. Pintér Norbert (Veszprém)
2. Csáki Máté (Tigers, Budapest)
3. Bakonyi Csaba (Monor-Tápió)
3. Kiss Dávid (Gödöllő)

csapat ifjúsági
1. Monguzok (Balatonalmádi)
2. Monor
3. Barátság SE (Battonya)

Lány:

egyéni felnőtt
1. Mucsy Petra (Veszprém)
2. Kosztyu Veronika (Veszprém)
3. Nagy Diána (Gödöllő)

csapat női
1. Veszprém
2. Buday (Buapest)
3. Spirit (Budpest)

Csapat ifjúsági
1. Monor
2. Spirit 1 (Budapest)
3. Győr
3. Spirit 2 (Budapest)

egyéni ifjúsági
1. Süli Tamara (Corvin, Szigetszentmiklós)
2. Kertvéllesy Dóra (Győr)
3. Szabó Anna (Monor- Tápió)


Speciáltörés

Egyéni ifi fiú
1.Szász Bence (Spirit, Budapest)
2.Pintér Norbert (Veszprém)
3. Bakonyi Péter (Monor-Tápió)

Egyéni felnőtt női
1.Romero Alicia (Sasok, Budapest)
2.Bartus Mónika (Buday, Budapest)
3.Szilassi-Horváth Réka (Buday, Budapest)

Egyéni ifi lány
1.Mezei Nikolett (Barátság Se, Battonya)
2.Szabó Szabina (Monor-Tápió)
3.Kertvéllesy Dóra (Győr Tkd)

Egyéni felnőtt férfi
1. Bokros Tamás (Tápió)
2. Keller Pál (Győr)
3. Szabó Miklós (Győr)

Csapat Felnőtt női
1. Buday, Budapest
2. Spirit( Budapest)
3. Veszprém

Csapat felnőtt férfi
1. Spirit (Budapest)

Csapat Ifjúsági női
1.Monor
2.Győr

csapat ifjúsági férfi
1. Spirit, Budapest
2. Monguzok, Balatonalmádi
3. Barátság SE, Battonya

A Magyar ITF Taekwon-do Szövetség 2018. évi Magyar Bajnokság támogatói:

Medgyesegyháza Város Önkormányzata

Dr. Nagy Béla György polgármester

Sütő Mária Márta alpolgármester

Király Gyöngyi Ilona képviselő

Körösmenti Szociális Központ

Schéner Mihály Általános Iskola intézményvezetője Vermes Rita

Medgyesegyházi Művelődési Ház vezetője Farkas Gyula

Medgyesi Nebulókért Alapítvány képviseletében Gácsér Béláné Emma

Varázserdő Óvoda intézményvezetője Varga Jánosné

Icuka Cukrászda képviseletében Kociszki Ilona

Százszorszép üzlet vezetője Dafkó Nóra

Medgyesegyházi Good’s Market

Csipke Csemege üzletvezetője Szamosi Vivien

Gold Irodaszer Kft. képviseletében Ruck Róbert

Ajándékgyár képviseletében Vas László

Hegedűs Vendéglő

Zöld Kuckó Virágbolt képviseletében Tóthné Kotroczó Edit Mónika

Baloghné Süli Beáta

Verbai Zsolt

Verbai Ádám

Keskeny László

Madari Attila

Milecz József

Katona Endre

Tánczos László

Potocska Norbert

Tripon György

 

Írta: Gregor László
Küzdősportban támogatónk a profight.hu