A felcsútiak győztek a szigethalmi kempo kupán
2013. October 05. 17:43

A Felcsúti Fehér Tigrisek nyerték az idei Szigethalmi Szabadtéri Kempo Kupát, melyet az elmúlt hétvégén rendeztek. A hagyományoknak megfelelően a sport mellett a kultúra is fontos szerephez jutott a családi nappal egybekötött eseményen.
Profight: Lábvédők minden stílusban!

A Kornély György sensei vezette Felcsúti Fehér Tigrisek végső sikerével zárult az idei Szigethalmi Szabadtéri Kupa. A Fejér megyei harcművészeti egyesület legjobbjai a Miló Team-et és a hazai környezetben szerepelt Dojo Lovászt előzték meg a csapatversenyben. A három nemzet több mint százötven harcosát felvonultató XVII. Szigethalmi Szabadtéri Kupán negyedik helyen végzett az ugyancsak Fejér megye sporthírnevét öregbítő Bicskei Harcosok Kempo HSE. Érdekesség, hogy ezen egyesület vezetője ugyanaz a Kornély György, aki a felcsútiakat is irányítja. Ötödik az erdélyi Aladin Hero Team, hatodik pedig a Firewolf lett.

Szigethalmi Kempo Kupa, földharc, 2013
Földharc

Az idei kupának „a zene és a sport kapcsolata"volt a mottója. Nem véletlenül, hiszen a küzdősport-seregszemlén olyan kísérő programok kaptak helyet, mint a zenés gyerek aerobik, vagy a hastánc bemutató. Az ugrálóvárral és arcfestéssel kiegészülve pedig igazi családi nappá varázsolták az egész napos programot. Természetesen akadt olyan kempo versenyszám is, amelyben szintén felcsendültek dallamok: több induló kipróbálta magát zenés formagyakorlatban. A nagy hagyománnyal bíró szigethalmi viadal sajátosságának tekinthető a speciális technikai szám, melyben lehetőséget biztosítanak a szervezők a fogyatékkal élőknek összemérni tudásukat.