Az utolsó napon is aranyeső
2013. September 23. 22:09

Az Európa-bajnokság utolsó napján 3 kick-light és 3 light-contact magyar érdekeltségű döntőt rendeztek, amelyen versenyzőink igazán kitettek magukért.
Profight: Kick-box nadrágok kiváló áron!

Gács Kristóf egész évi teljesítménye alapján esélyesként lépett mind a két döntőjében tatamira, egész évi teljesítménye alapján. A Titán SE élversenyzője meg is felelt a várakozásnak, hiszen a kick-light döntőt simán nyerte 3:0 pontozással a lengyel Bartosz Wiktorski ellen. Light-contactban ugyanez a két versenyző nézett farkasszemet, s itt sem jelentett problémát a lengyel fiú, így Kristóf az egyike lett az EB legeredményesebb magyar versenyzőinek két aranyérmével. Ugyanezt a bravúrt hajtotta végre a nyergesújfalui Szabó Z. Dominik is, aki kick-light-ban még a pénteki versenynapon szerzett Európa-bajnoki címet, szombaton pedig felülkerekedett ellenfelén, az olasz Mattia Amatuzion és begyűjtötte második Európa-bajnoki címét. Vida Balázs a junior 89 kg-ban szerzett aranyat, legyőzve a szlovén Stefan Stanicot.

Kick-light-ban, nehézsúlyban Szima László tette fel a koronát a szombati napra, hiszen legyőzte a sorozatosan szabálytalankodó lengyel Blazej Konkolt, aki nehezen élte át azt, hogy hazai környezetben vesztésre áll. Light-contactban Gózon Ádám feladta korábbi mérkőzéseken szerzett sérülései miatt a döntőben a küzdelmet, így szerezve egy nagyon megszolgált és megérdemelt ezüstérmet.

A ringben három döntősünk ezüstnapot tartott, hiszen versenyzőink, Kádas Gábor, Nardelotti Zoltán és Jorcsák Dorina egyaránt ezüstöt érő mérkőzést vívott. A pontfightingnak is jutott ezüstérem, Opauszki Dávid és Szentpéteri Bence személyében, s itt a kadet 1 és kadet 2 csapat is ezüstösen zárt, egy csapatbronz mellett. Ebben a szabályrendszerben viszont aranyérmet szerzett Veres Roland és Murvai Márton, tovább öregbítve ezzel a magyar pontfighting jó hírét és vezető szerepét.

Eredmények:
Kick-light szabályrendszer:

Cadet 2:
+69 kg Gács Kristóf (Magyarország)- Bartosz Wiktorski (Lengyelország) 3:0

Junior
89 kg Vida Balázs (Magyarország)- Stefan Stanics (Szlovénia) 3:0

+94 kg Szima László (Magyarország)- Jakub Dabrowski (Lengyelország) DISQ (sorozatos szabálytalanság miatt leléptették a lengyelt a harmadik menet közepén,magyar vezetésnél)

Light-contact:
Cadet 2.
-69 kg Szabó Z. Dominik (Magyarország) - Mattia Amatuzio (Olaszország) 3:0

+69 kg Gács Kristóf (Magyarország) -Bartosz Wiktorski (Lengyelország) 3:0

Junior
-79kg Gózon Ádám (Magyarország) - Peter Zaar (Németország) Sérülés miatt feladta

Junior 1:
-75 kg Nardelotti Zoltán (Magyarország) - Zejd Dzananovic (Bosznia-Hercegovina) 0:3