Taekwondo országos bajnokság Békéscsabán!
2014. december 04. 11:15

Taekwondo országos bajnokság Békéscsabán!
Békéscsabán már nem az első alkalommal  rendez a Magyar Taekwondo Szövetség országos bajnokságot, és idáig mindegyik verseny jó hangulatú és emlékezetes volt. A WTF taekwondo olimpiai sportág, így nem csoda, ha a jó rendezésnek és a versenyzők színvonalas produkciójának nagy a jelentősége.

Profight: Taekwondo felszerelések széles választéka!


A huszonnegyedik felnőtt és a huszonegyedik gyermek és kadet országos bajnokságon több, mint kétszázan indultak el Békéscsabán, a Városi sportcsarnokban. A rendező Békéscsabai lakótelepi SE – Szedoglavits Alajos szakosztályvezető mesterrel az élen – mind a rendezésben, mind a versenyzésben igyekezett maradandót alkotni.



A versenyzők már az előző napon lemérlegeltek, és így időben elkészült a sorsolás is. A négy küzdőtéren összecsapó mezőnyt Békéscsaba megyei jogú város Polgármestere, Szarvas Péter köszöntötte. Jó házigazdaként mindenkinek sikeres versenyzést kívánt, e azt sem titkolta, hogy igazából- érthető módon- a békéscsabai gárdának szorít a sikeres versenyzéshez. Megtisztelte a versenyt többek között Kiss Tibor, Békéscsaba sportért felelős alpolgármestere is, Lovas István, a házigazda Békéscsabai Lakótelepi SE elnöke, Shihan Gregor László VI.DAN, a Békés megyei Harcművész Szövetség elnöke és,…- Jeanne-Marie Wenckheim Dickens grófnő! A köztiszteletben álló, örökifjú hölgy és a békéscsabai taekwondosok kapcsolata kiváló, a grófnő korábban segítette a szakosztály munkáját és örömmel tekintette meg a versenyt.
  Patakfalvy Miklós VI.DAN, a szövetség elnöke nyitotta meg az országos bajnokságot, majd az ünnepi hangulat csak fokozódott, amikor a DAN vizsga okleveleit átadta a nemrégiben vizsgázott mestereknek.



   A megnyitó után elkezdődtek  az országos bajnokság küzdelmei. A kadet küzdelmektől kezdve a versenyzők az elektromos pontjelző berendezéssel felszerelve vívták meglehetősen kemény mérkőzéseiket. Egy biztos, az orvosi stáb nem unatkozott ezen a napon, akadt munkájuk bőven, a küzdősportok világában nem számít rendkívüli eseménynek. A bírói kar munkáját sem érheti szó, hiszen üresjárat nélkül végezték felelősségteljes munkájukat. A mérkőzéseket zömében az esélyesek nyerték, de természetesen arra is akadt nem egy példa, hogy borult a papírforma. A WTF Taekwondo országos bajnokság jól sikerült, s a sportág tovább haladhat a fejlődés útján, hiszen – látva az utánpótlás küzdelmeit –  reménykedhet a jövőbeni nagyobb nemzetközi eredményességben!

Kadet A kategória
 -37  kg.
1. Józsa Levente  (Goldstars SE)Edző: Kovács  Miklós 
2.Csiszár László ( Tájfun SE)
3. Krisztián  Zsombor( Agria TKD & MMA SE)

45 kg.
 1. Gálfi  Botond (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Soós  Roland (Taekwondo Fanatics)

49 kg.
1. Forrai  Viktor (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs   Éva        
2. Varga  Dávid  (MTK)

53  kg.
1. Berei Béla  (Tornádó HSE) Edző: Vágó Ferenc     
2. Lőrincz Ferenc (Máté Taekwondo& Hapkido KHSE)

65  kg.
1. Gulyás  Róbert  (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE) Edző: Máté József
2. An   Tamás  (MTK)

+65 kg.:
1. Gyebnár  Dániel (Békéscsabai  Lakótelepi SE)Edző: Szedoglavits Alajos
2. Gyebnár  Bence(Békéscsabai  Lakótelepi SE)

Kadet B  kategória
37  kg.
1. Balázs  Máté ( Egri Honvéd SE) Edző:Balázs Zsolt
2. Szabó  Balázs (Taekwondo Fanatics)
3.Sovaczki  Viktor ( Máté Taekwondo&Hapkido KHSE)

45 kg.
 1.  Grexak  Csaba (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE) Edző: Máté József      
2. Koszó  Máté  (Máté Taekwondo&Hapkido KHSE)
3 Kovács Olivér (Egri Honvéd SE)
3. Kökény  Gábor (Üdse)

49 kg.
 1  Galovics  Gábor (Taekwondo Fanatics) Edző: Kiss Tamás
2.Gyöngyi  Bátor Barnabás (Békéscsabai  Lakótelepi SE)
3. Cserép  Dániel  (Arany Tigris HKSE)

53 kg.
1. Puju  Kevin (Békéscsabai  Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2.Veres Balázs  (Agria TKD & Mma SE)
3. Bailey Kelen (MTK)

57  kg.
1. Shon Le  Hoang ( Sárga Tenger) Edző: Németh Attila  
2. Istók  Gergő  (Üdse)

65 kg.
1. Imre  Gábor (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Kiss  Gergely ( Arany Tigris HKSE)

+65 kg.
1.Nagy Normann (Hwarang-Do Sportegyesület)      Edző: Balázs   Éva        
2. Bajo  Bence (Tornádó HSE)
3. Akots  Marcell ( Taekwondo Sharks  Egyesület)

Junior A kategória:

-45 kg.
 1.Szűcs  Krisztián  (Goldstars  SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Fischer  Péter  (UTE)

48  kg.
 1. Piros  Dániel (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Kiss  Dominik (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Vince  Benjámin  (Goldstars SE)

59 kg.
 1. Lengyel Gábor (MTK)Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           
2. Takács Dávid (Tájfun SE).
3. Egyházas  András (Sárga Tenger)
3. Pásztor  Máté (Sárga Tenger)

63 kg.
 1. Debreczeni  Milán (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Práth  Balázs (Békéscsabai  Lakótelepi SE)
3. Tar  Balázs (Tájfun SE).
3. Böhm Tamás  (MTK)

68 kg.
 1. Antal  Norbert (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Sztoján Péter  (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Lengyel   Alex (Hwarang-Do Sportegyesület)

73 kg.
 1. Dombi   Balázs(Békéscsabai  Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Forrai  Richárd (Hwarang-Do Sportegyesület)

Junior B kategória:
59 kg.
1. Galovics  Bálint  (Taekwondo Fanatics) Edző: Kiss Tamás
2. Szakos   Bence (Taekwondo Sharks Egyesület)

63 kg.
 1. Boroczi  Botond (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Horváth   Dániel (MTK)
3. Bukta  Balázs (Agria TKD & MMA  SE)

68 kg.
 1. Diószegi   Gyula (Békéscsabai  Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Kovács   Zoltán (Üdse)

73 kg.
 1. Árpási  Barna (Üdse)Edző:Tóth Balázs
2. Derzsy  Tas (Tájfun SE)
3. Pál  Maximilian (MTK)

78 kg.
 1. Kövi   Attila (Tájfun SE)Edző: Fábián Éva
2. Kucsera   Bence  (Universum)

68 kg
1. Szegedi Norbert (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Lengyel   Norbert (MTK)
3. Kazinczy   Viktor (Tájfun SE).
3. Bán  Dávid (Egri Honvéd SE)

Felnőtt   A  kategória
74 kg.
1. Szabó  András  (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Sobotka  Adám (Tájfun SE).
3. Pásztor  Zsolt (Sárga Tenger)
3. Davran  Timur (Tájfun SE).

Felnőtt  B kategória
63 kg.
 1. Szelestei  Kristóf (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Marton  Jenő (Taekwondo Sharks Egyesület)

74 kg.
 1. Rácz   Zsolt (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Preska  Botond (MTK)
3. Káli  Bence (Sárga Tenger)
3. Kelemen  Péter (KéK Bolygó Egyesület)

+87 kg.
 1. Kulcsár   Attila (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Somogyi  Tibor (Too Kyun Taekwondo SKE)
3. Szádvári  Ákos (Tornádó HSE)

Kadet A  kategóriás  lányok
44 kg.
1. Patakfalvy  Luca (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           

55 kg.
1. Nyitrai  Eszter (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           
2. Rozgonyi, Janka (MTK)

+59 
1. Tick  Zsófia (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 

B kategóriás lányok
41 kg.
1. Debreczeni   Zsófia (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Vészi  Panna (Arany Tigris HKSE)

47 kg.
1. Balázs   Klementína (Arany Tigris HKSE) Edző: Árgyelán Zsolt
2. Lányi  Réka (Békéscsabai  Lakótelepi SE)

55 kg.
1. Kiss   Dóra (Arany Tigris HKSE)Edző:  Árgyelán Zsolt  
2. Szabó  Beatrix (UTE)

Junior lányok A kategória:
 52 kg.
1. Patakfalvy  Csenge (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           
2. Szegedi  Réka (UTE)
3. Szilágyi  Anna (Békéscsabai  Lakótelepi SE)

55 kg.
1. Nagy  Nikolett (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           
2. Böhm  Emese (MTK)
3. Dobó  Anita (Hwarang-Do Sportegyesület)

59 kg.
1. Gadacsi  Dorottya (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Berta  Szilvia (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Korcsog  Réka(Békéscsabai  Lakótelepi SE)

+68 kg.
 1. Füredi  Rebeka (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Paulovics Rebeka (Egri Honvéd SE)

Junior B kategória
52 kg.
 1.  Binder  Natália (Taekwondo Sharks  Egyesület)Edző: Kovács  Zsolt     
2.  Schab   Petra (Arany Tigris HKSE)
3. Tóth   Enikő  (Goldstars SE)
3. Földi  Tímea (Goldstars SE)

55 kg.
 1. Pál   Janka (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs   Éva        
2. Pásztor Laura (Tájfun SE).

 

Felnőt A kategória 46  kg.
 1. Lipcsei  Claudia (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           

62 kg.
 1. Braun  Tímea (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Pintér   Brigitta (Tájfun SE).

 

+73 kg.
 1. Kiss   Adrienne (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Vágó  Kitti (Tornádó HSE)

Felnőtt B kategória

53 kg.
 1. Tóth   Darla (MTK) Edző:Dr. Marton Zsolt Krisztián           
2. P.Nagy   Csilla Anita (Too Kyun Taekwondo SKE)
3. Simon   Zsófia (Taekwondo Fanatics)
3. Tordai  Zsanett (MTK)

 

67 kg.
 1. Bakos   Bettina (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Mészáros Liliana (Tornádó HSE)
3. Dacher   Anna (Universum)
3. Kónya  Szabina (Taekwondo Sharks  Egyesület)

Gyerek  I. C kategória
24 kg.
 1. Kuron Trini  Erik  Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Tisza  András  (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Szabó  Benedek (Goldstars SE)
3. Vince   Botond  (Goldstars SE)

27 kg.
1. Bánki  Dávid Ede (Alisca Taekwondo Klub) Edző:Rácz Petra
2. Makrai  Tamás  (Tájfun SE).
3. Andor   Soma  (Goldstars SE)
3. Gubala   Gergő (Goldstars SE)

30 kg.
1. Surin  Patrik  (Békéscsabai  Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2.Gyurik  Levente (Tájfun SE).
3. Futó  Máté Gábor (Alisca Taekwondo Klub)
3. Kreisz   Dániel (Universum)

33 kg.
1. Túri   Dániel (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Páli  Brúnó  (Taekwondo Fanatics)
3. Kökény  Levente dse
3. Sípos   Áron (Agria TKD & MMA SE)

36 kg.
1. Klajkó  Dávid (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Papp   Olivér (Tájfun SE).

40 kg.
1. Petrenkó   Bence (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Koroncai   Ádám  (Goldstars SE)
3. Müller   Bálint (UTE)

Gyerek II C kategória
27 kg.
1. Vince   Máté (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Bagi   Balázs (Tornádó HSE)
3. Házi   Dávid (Agria TKD &MMA SE

30 kg.
1. Molnár   Viktor Bendegúz  (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Tóth   Dariusz (MTK)
3. Ganyi   Csongor  (Alisca Taekwondo Klub)

33 kg.
1. Bélavári   Kolos (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Gergő  Krisztián (Agria TKD &MMA SE)
3. Tóbiás   Roland (Tájfun SE).
3. Torda Molnár   Csaba  (Goldstars SE)

36 kg.
 1. Kovács   Marcell (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Tóth  Markó  (Universum)
3. Lengyel   Tamás (Hwarang-Do Sportegyesület)
3. Kadlott   Zsombor (Agria TKD & MMA SE)

40 kg.
1. Czirok   Kristofer (Hwarang-Do Sportegyesület) Edző: Balázs   Éva        
2. Major   Bence (Agria TKD & MMA  SE)
3. Rácz   Bese (Sárga Tenger)

44 kg.
 1. Kiss   Patrik  (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Gál  Dániel (Tájfun SE).
3. Hotak   Marcell (Tájfun SE).

49 kg.
 1. Ruzsin   Alexander (Taekwondo Sharks  Egyesület) Edző:Kovács  Zsolt     
2. Ruzsin  Artur (Taekwondo Sharks Egyesület)
3. László   Lajos Máté  (Taekwondo&hapkido KHSE)

54 kg.
1. Bagi   Domonkos (Tornádó  HSE) Edző: Vágó Ferenc
2. Kollár   Bence (Taekwondo Sharks  Egyesület)

Lányok

 Gyerek I C kategória
30 kg.
1. Somogyi   Anna (UTE) Edző:Breznai Ágnes
2. Csáki   Hanna (MTK)
3. Árpási   Réka (Üdse)

36  kg.
1. Stájer   Boglárka (Goldstars SE) Edző: Kovács  Miklós 
2. Gubala  Flóra  (Goldstars SE)
3. Bagi   Elina (Tornádó HSE)
3. Kása   Lili (Agria TKD & MMA SE)

Gyerek II C kategória 
36 kg.
 1. Kauderer  Viktória (Tájfun SE). Edző: Fábián Éva         
2. Somlai  Kamilla (UTE)

40 kg.
1. Polgár   Virág  (Sárga Tenger) Edző: Németh Attila  
2. Sneider   Katarina  (Agria TKD &MMA SE)
3. Gáspár   Viktória (Arany Tigris HKSE)

54 kg.

1. Rajki   Petra(Békéscsabai  Lakótelepi SE) Edző: Szedoglavits Alajos
2. Gyöngyi  Virág (Békéscsabai  Lakótelepi SE)

Csapatverseny

1.Tájfun SE
2.Ute
3.Goldstars SE
4.MTK
5. Békéscsabai Lakótelepi SE
6.Hwarang-Do  SE

A verseny támogatói: Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata, Békéscsabai Lakótelepi SE, Békés megyei Harcművész Szövetség, Békéscsabai Közelharc Stúdió


Gregor László