Bronzérem az első nap termése
2016. February 07. 14:00

Vécsei Balázs a harmadik helyen végzett a kadet fiúk 57 kg-os súlycsoportjában a Limassolban zajló korosztályos karate Európa-bajnokságon. A magyarok két további helyezést is elértek: Nichols Dávid ötödik, Koch Szabolcs pedig hetedik lett.

Profight: Karate és edzőfelszerelések széles választéka!

A vasárnapig tartó Eb-n egy győzelem után a nyolcaddöntőben kapott ki Vécsei Balázs. Az MTK versenyzője a vigaszágon már legyőzhetetlen volt, újabb három diadallal megérdemelten lett bronzérmes. Harcosságának köszönhetően utolsó két mérkőzésén – 0-0-ás eredményt követően – egyaránt őt hozták ki győztesnek a bírók.

Az őszi korosztályos vb-n Vécseihez hasonlóan hetedik lett az 52 kg-os Nichols Dávid, aki szintén eljutott a bronzmeccsig Cipruson. Az UTE versenyzőjének nem sikerült az éremszerzés, de bizonyította, hogy kategóriája legjobbjai közé tartozik.

Juniorként már nyert Eb-bronzot Koch Szabolcs – az volt a magyar karate első formagyakorlat érme világversenyen –, aki az U21-es mezőnyben is kitett magáért, és végül a hetedik helyen zárt.

A 48 ország közel 1000 versenyzőjét felvonultató Eb-n Magyarországot 30 fiatal képviseli.