Kick-box Eb: Huszonkét arany a végére!!
2015. September 04. 19:00

San Sebastianban, a Junior és Kadett Kick-box Európa-bajnokság utolsó napján folytatódtak a döntők. A magyar versenyzők továbbra is harcosan léptek tatamira,  hiszen abban a nyolc súlycsoportban, ahol még érdekeltek voltunk, hat aranyérem született. Nehgéz kiemelni bárkit a győztesek közül, hiszen van, aki a döntőben is magabiztos volt, de más szoros mérkőzést vívott… Ugyan lehetne e értékkülönbséget tenni? Szerintem nem nagyon, az érték mérője, hogy a dobogó tetején álló versenyzőnknek eljátsszák a magyar Himnuszt!

Csak hab a tortán, hogy a Point-fighting csapat küzdelmekben is élen jártak a magyarok. A kadett 1 korcsoport esélyeshez méltóan, kétséget  nem tűrően, fölényesen nyerte mérkőzéseit és így a csapat Európa-bajnoki címet. Külön öröm, hogy sikerült legyőzni az ősi rivális olaszok mind a két csapatát. A juniorok ugyanezt másolták le, azzal a különbséggel, hogy itt minden  győzelemért meg kellett izzadni. Augusztus 29-ét a csapat döntőket az olaszok úgy emlegetik majd, mint mi az e napon történt mohácsi vészt, merthogy a junioroknál is – öldöklő csatában- a magyarok verték meg mind a két csapatukat, s szerezték meg az Európa-bajnok címet. Ezt a címet egyébként a hetet végigszurkoló, lelkes és hangos magyar szurkolóhad is megérdemelné, akik nagy erőt adtak a gyerekeknek.

A  junior csapat                                                         A junior csapat

Összegezve a magyar válogatott az Európa-bajnokságon 22 arany, 14 ezüst és 29 bronzérmet szerzett, a nemzetek éremtáblázatában a 35 ország közül Oroszország és Írország mögött a harmadik helyet szereztük meg. Bár mindenben így állnánk Európában! Részletezve Point-fighting és Kick-light szabályrendszerben a legjobbak voltunk, light-contactban a 4. hely jutott, míg K-1-ben 16. lettünk. Az Európa-bajnokság legeredményesebb versenyzője a négy – három egyéni és a junior csapat – aranyérmet begyűjtő Erdei Brúnó lett.
Természetesen hazaérkezés után, lehiggadva, átgondolva a történéseket egy részletes elemzés, értékelés és eredménylista születik majd!!!