Kiválóan sikerült az Egri Shotokan Európa-bajnokság
2013. April 10. 19:06

A Shotokan karate ünnepe volt az elmúlt hétvégén az egri Kemény Ferenc körcsarnokban. Az ezer egyéni nevezett versenyző látványos csatákkal fantasztikus hangulatot teremtett mind formagyakorlat mind küzdelemben. Egy pillanatra sem volt szabad hely sem a lelátón, sem a 8 tatamin.
Profight: Karate ruhák széles választéka!

A magyar versenyzőket négy stílusszövetség képviselte. A versenyen megjelent Habis László Eger Város Polgármester a rendezvény fővédnöke, Hegedűs Gábor Eger Város Sportreferense, Pál György képviselő, Ádám Imre a Tatami Sport Kft vezetője és Kovács Géza az Egri Városi Sportiskola Igazgatója.
A díszvendégek között volt Németh Nyiba Sándor zenész, olimpikon, Kalmár Árpád az MKSZ főtitkára, Zöllei Zoltán a Magyar Kézitusa Szövetség Elnöke, hanshi Mészáros István Jiu Jutsu mester, Hönig Miran Buda a Hantono Ryu iskola vezetője, Buki Péter a Budo Magazin főszerkesztője, shihan Záborszki Zoltán a TSKSZ elnöke,és sensei Lovász György az SKI elnöke.

3. SKDUN Shotokan Karate Európa Bajnokság és 3. SKDUN Shotokan Utánpótlás Európa Kupa - Eger
Férfi Kata

Eger igazi sportvárosként jó házigazdája volt az Európa-bajnokságnak - értékelt
Aurel Patru a SKDUN világszövetség elnöke. - 27 ország 1000 versenyzőjének
magas színvonalú küzdelmét láthattunk. Eddig ez volt a legjobb Európa bajnokság amit rendeztek. Katában is nagyon színvonalas gyakorlatokat mutattak be a résztvevők. Jó volt a szervezés, köszönet jár shihan Juhász Ferenc 7 danos mesternek, segítőinek és Eger városának. Októberben Szerbiában Novi Sad-ban lesz a következő SKDUN világbajnokság, ahol reményeink szerint hasonlóan sikeres versenyt láthatunk.

Férfi Kumite 1.

Férfi Kumite 2.

Haladó kategóriában három arany, négy ezüst és hét bronzérem született. Legeredményesebb versenyző a hazai környezetben induló karatés Juhász Zoltán (U-20) volt, aki kumitében Európa bajnoki címet szerzett, csapat formagyakorlatban Juhász Ákos és Vitai Ferenc társaságában pedig a dobogó 3. fokára állhatott.
Aranyérmet szerzett Vanyó Attiláné és a veterán kumite válogatott, Szűcs Tibor, Bányi Attila és Szabó Péter. Nagyon értékes Vitai Remma, Bányi Attila és Kiss Tamás második és Szakács József két illetve Brachna Bence egy harmadik helyezése.
A haladók között Eged László, Ősi Márk, Faragó Bálint és Dihen Balázs nyert még bronzérmet.