Parádés kezdés a lisszaboni Junior, Kadet és U21 Eb-n
2014. February 08. 16:12

Hihetetlen sorozatot tudhat maga mögött Boussebaa Aicha, aki zsinórban a harmadik karate világversenyét nyerte meg a péntektől vasárnapig tartó lisszaboni kadet, junior és U21-es Európa-bajnokságon.
A kontinensviadal első napján a kadetek (14-15 évesek) versenyszámait rendezték meg, amelyek során a magyarok mindhárom éremfajtából szereztek egyet-egyet. Boussebaa Aicha az 54 kg-os lányok küzdelmei során olasz, cseh, német és grúz ellenfele legyőzésével jutott a döntőbe, ahol fölényesen, 6-1-re verte a szlovák Kozmovát. Boussebaa ezzel megvédte egy évvel ezelőtti Európa-bajnoki címét, a két kontinensviadal között pedig tavaly novemberben világbajnoki aranyérmet is nyert. Ilyen szériát a sportág történetében csak kevesen tudtak produkálni, a magyar karatésok közül pedig ezidáig még senki nem volt, akinek nagy világversenyen háromszor is szólt volna a magyar himnusz.

Boussebaa Aicha

Négy sikeresen megvívott selejtezőt követően szintén a döntőben szerepelt a +54 kg-osok között Czagány Dóra. A fináléban azonban az aranyéremért szoros küzdelemben, 3-1-re alulmaradt a francia Avazeri ellenében, ám pályafutásának második világversenyén így is felállhatott a dobogóra.

Czagány Dóra

Ugyanezt elmondhatja magáról a fiúk 57 kg-os súlycsoportjában indult Kovács Levente, aki négy győzelemmel és egy vereséggel kategóriája harmadik helyen végzett.

Kovács Levente

Powerfight: Arawaza felszerelések kiváló áron!

A korosztályos karate Eb-k eddigi legsikeresebb magyar szereplése öt megszerzett érem volt. Ehhez képest a 25 versenyzőből álló magyar válogatott az első nap után már három begyűjtött medálnál jár. Bizakodásra adhat okot, hogy többek között még bemutatkozásra vár a junior Európa-bajnok Nógrádi Nicol, a felnőtt Eb-bronzérmes Bartha Nikola, a fiúknál korábban junior világbajnoki elsőséget szerzett Szegedi Döme és a tavalyi junior vb-harmadik Hárspataki Gábor.