Véget ért a HHV Kupa!
2021. május 28. 14:40

Véget ért a HHV Kupa!
Célegyenesben a harcművész HHV Kupa!
Véget ért a Harcművész Házi Versenyek Kupájának több hónapon át zajló selejtező sorozata.
A Békés Megyei Harcművész Szövetség furcsa lebonyolítású versenysorozatát a koronavírus
járvány hívta életre, és nagy számban a tanulóifjúság vett benne részt. Most, hogy a járvány
remélhetőleg lecsengőben van , és közeledik a tanév vége, lassan ez a verseny is „lecseng”.
Befejeződtek a selejtezők, és sor kerül majd a csoport győztesek döntőjére. Nyilván lesznek
olyanok, akik nem vállalják a további csatákat, eddig is voltak olyan résztvevők, akik csak
egy részében vettek részt a küzdelmeknek. A lényeg, hogy a verseny segítségével sikeresen
áthidalásra került a versenyhiányos hosszú időszak.
A formagyakorlatosok már végeztek, a nyolc tagú tekintélyes harcművészekből álló
zsűri értékelte a formagyakorlatokat. Mint már annyiszor, a közönség és a szakma értékelése
nem mindig fedte egymást, ami nem is olyan nagy baj. A célt, hogy a formagyakorlat
versenyzők versenylehetőséget kapjanak, a „Lájkvadász” online verseny elérte.
Hosszas várakozás után „végre” úgy tűnik, beindul a WAKO kick-boksz sport
hagyományos versenyidénye is. A hét végén Horvátországban, Károlyvárosban (Karlovac)
rendezik meg a Karlovac Open elnevezésű kick-boksz Európa-kupát, amit minden
korosztálynak megrendeznek ,s mind tatamis, mind ringes szabályrendszerben
megmérkőzhetnek a versenyzők. 28 nemzet 106 egyesülete 1618 nevezést adott le, ami
mutatja az érdeklődés nagyságát, a még mindig szigorú járványügyi szabályok mellett is. A
nevező klubok közt találjuk Békés megyéből a békéscsabai József Attila Lakótelepi TSE
„Debreczeni team” nevű csoportjának versenyzőit is. A három napos viadal remélhetőleg jó
idénykezdéssel és érmekkel zárul majd!
A HHV Kupa selejtezőinek végeredménye:
K.5.B.csoport:
Serdülők:
1.Korcsok Bence
1.Nagy Szabolcs
3.Szabó Milán
Lányok:
1.Váróczi Lilla
2. Mihály Luca
3.Szigeti Liza
K.5.C csoport
Serdülők:
A csoport állása:
1.Kálnási-Tóth Levente
1.Meszjár Koppány
3.Szederjesi Róbert
3.Hajdú István

Lányok:
1. Bereczki Lara
2.Sárközi Boglárka
2.Vígh Virág

K.6.B csoport
Serdülők:
1.Czepó Donát
2.Dzurek Gyula
3.Kis Bence
3.Korcsok Nándor
Lányok:
1.Babinszki Barbara
2.Kraszkó Noémi Maja
3.Kajó Renáta
K.6.C csoport
Serdülők:
1.Finta Bence
1.Szák Andor
3.Baukó Bence
Lányok:
1.Vidéki Adél
2.Bálint Tímea
K.7.B csoport
Ifjúságiak:
1.Isztin István
2.Csongrádi Marcell
K.7. C csoport
Ifjúságiak:
1.Süle Mihály Máté
2.Gajdács Martin
3.Vágréti-Bogár Simon
Lányok:
1.Hankó Petra 5 p.
2.Mucsi Noémi
3.Hajdú Alexandra
K.8.B csoport

Ifjúságiak
1.Polyák Zalán
2.Korcsok Péter
K.8.D
Ifjúságiak:
1. Kiss Zoltán
2.Gémes Máté
3.Fazekas András

Goshinkai 2.csoport
Gyermek:
Korcsok Zsolt–Sárközi Alen 8 : 11
Kovács Marcell–Korcsok Zsolt 17 : 16
1.Sárközi Alen
2.Korcsok Zsolt
3.Kovács Marcell
Serdülők:
Domokos Boglárka–Lestyán Vilmos 12 : 8
Petrovszki Tamás-Domokos Boglárka 7 : 6
Domokos Boglárka – Petrovszki Tamás: 4 : 5
1.Petrovszki Tamás
2.Domokos Boglárka
2.Sárközi Artúr

Békéscsabai JALTE All-Style – Seibukan Goshinkai Karate csoport:
Serdülők:
Gulyás Milán – Téglás Mihály: 5 :4
Ifjúságiak: Ticz Enikő – Erki Emma: 7:6
Felnőttek:
1.Frisnyicz János
2.Ignéczi Károly
3.Matuska Tamás
Felnőtt-Junior
1.Szabadi Kata

Ifjúsági leány:
1. Ticz Enikő
2.Erki Emma
Serdülő fiú:
1.Gulyás Milán
2.Téglás Mihály
Serdülő leány
1.Szabadi Luca
2.Varga Panna
Gyermek
1.Majzik Ödön
2.Titz Nándor
Goshinkai 3 Majoros-csoport
Felnőtt férfi
Csarnai Szabolcs- dr.Szathmári Péter 6:7
Kun Benjámin- Lipták Lajos 7:8
Ábelovszki János-Csarnai Szabolcs 8:7
1.Csarnai Szabolcs
2.Ábelovszki János
3.Dr.Szathmári Péter
JALTE Lakótelepi SE
Debreczeni team Csoport
Gyerek, kezdő fiú
Born Henrik-Baukó Pál 1:2
Born Henrik – Szűcs Levente: 1:3
Stír István-Baukó Pál 3:4
Stír István-Szűcs Levente 5:4
Born Henrik-Tóth P. Zsombor 3:4
Kovács Benjámin-Megyeri Martin 2:2
Vajgely Milán-Szűcs Levente 6:9
Baukó Pál-Vajgely Milán 6:7
Szűcs Levente- Tóth P. Zsombor 6:2
Kovács Benjámin-Born Hemrik 3:1
Stír István-Megyeri Martin 2:2

1. Vajgely Milán
2. Szűcs Levente
3. Megyeri Martin
3. Ördög József
Gyerek kezdő leány
1. Szekeres Flóra
2. Baukó Pálma
3.Kohanyecz Zoé
 
Gyerek fiú
1. Szikora Bence
2.Tóth Dominik
3. Sipos Alajos Attila
Gyerek leány
Fazekas Kinga-Petró Laura 2:4
Fazekas Kinga-Jancsó Csenge 2:4
Fazekas Kinga-Szencsenkov Boglárka 3:4
1. Szencsenkov Boglárka
2. Jancsó Csenge
3. Petró Laura
Serdülő fiú
Jancsó Barnabás-Fazekas Kristóf 3:1
1.Matuska Máté
2. Petró Bálint
3.Jancsó Barnabás
Serdülő leány
1. Jancsó Lili
2. Szabó Szofia
3. Debreczeni Frida
Ifjúsági fiú
Szaszák Dominik-Szák Dániel 1:1
Pántya Márk-Szaszák Dominik 0:1
Bánki Brendon-Szák Dániel: 5:0
Pántya Márk-Bánki Brendon: 0:1
Bánki Brendon-Szaszák Dominik 5:0

Csiernyik Zsombor-Pántya Márk 1:0
Szák Péter- Csiernyik Zsombor 1:3
Bánki Brendon- Csiernyik Zsombor 3:0
Gyeraj Ákos- Csiernyik Zsombor 0:2
Német Bence- Csiernyik Zsombor 1:1
Német Bence-Szaszák Dominik 2:1
Csiernyik Zsombor-Szák Dániel 2:1

1.Német Bence
2. Csiernyik Zsombor
3. Bánki Brendon
Ifjúsági leány
1.Petró Lili
2.Pántya Réka
3.Kozmann Mónika
Felnőtt-Junior férfi
Viczián Dániel-Tóth Dusán 4:1
Viczián Dániel-Mokrán Milán 9:3
1.Viczián Dániel
2.Szák Tamás
3.Tóth Dusán
Felnőtt- Junior nő
1.Leszkó Kitti
2.Viczián Vivien
3.Koszecz Boglárka

A „Lájkvadász” online formagyakorlat verseny szakmai értékelésének érmesei:
Zenés, fegyveres formagyakorlat:
1. Laurinyecz Emma (Kondorosi Kick-box Egyesület)
2. Petrovszki Márton (Kondorosi Kick-box Egyesület)
3. Tóth Mária (Dragon ITF Taekwon-do Klub, Kétegyháza)
3. Hodosi Márton (Ki Művészetek Egyesülete, Veresegyház)
Zenés, pusztakezes formagyakorlat:
1. Laurinyecz Emma (Kondorosi Kick-box Egyesület)
2. Maróti Olivér (Ki Művészetek Egyesülete, Veresegyház)
3. Hodosi Márton (Ki Művészetek Egyesülete, Veresegyház)

Tradicionális fegyveres formagyakorlat:
1. Petrovszki Márton (Kondorosi Kick-boksz Egyesület)
2. Halustyik Cintia (CONTACT K.T.H.E. – Orosháza)
3. Laurinyecz Emma (Kondorosi Kick-box Egyesület)
Tradicionális puszta kezes formagyakorlat.
1. Brebovszky Zoltán (CONTACT K.T.H.E. – Orosháza)
2. Bak Ágnes Panna (Hegyesi Kick-boksz SE Füzesgyarmat)
3. Esztergomi Antónia (CONTACT K.T.H.E. –Orosháza)