K-1 max Japán
2006. February 06. 20:09
Idén is lezajlott a kissúlyú K-1 sorozat japán fordulója.
K-1 Max Japán 2006.02.04., Saitama
Japánok szokás szerint kitettek magukért, bár ne feledjük a Saitama Superarena 70 ezres befogadóképessége mellett a legmodernebb látvány technikájával is egyedül álló a világon. Égbolttal bevetített tetőszerkezet, teltház, remek hangulat, magasba emelt bevonuló dobogó. Ami furcsa volt az a dobogó előtti erdő, amit rengeteg növényből építettek. Vagy lehet csak elfelejtettek gyomtalanítani? Mindenesetre ez nem illett az eddigi gálákról kialakított képhez. Jellemzően a Japán Nagydíjon csak Japán harcosok lépnek szorítóba, külföldiek esetleg a superfightban kapnak helyet. Ilyen volt a ’82-es születésű remek Litván küzdő Morkevicius részvétele, Masato fellépése vagy a sokak által várt Zambidi, Pramuk összecsapás.
Tartalék meccs - Hakuto vs Yasuhito Shirasu
Kiegyenlített mérkőzésen extra menet után Yasuhito nyert.
Superfight - Remigijus Morkevicius vs Shingo Garyu
Gyors meccs volt. Nagyjából 3 sorba beleférne minden mozzanata, de azért igyekszem egy kicsit többet írni róla. A litván Morkevicius a Mónika Showba való kinézettel (fogatlan) rendelkező Shingo ellen 8 másodperc alatt végzett. Lényegében, ami történt, köríves támadás lábra, Shingo elkezd hátrálni, a litván utána rohan, megpróbál betalálni egy hármas kézkombinációval, Shingo kinyílik, Morkevicius elrugaszkodik a talajról és térddel fejet talál. Abszolút ko, nyer Morkevicius.
Első küzdelem - Kazuya Yasuhiro vs Hayato
Mikor az ellenfelek beléptek a ringbe, látni lehetett, hogy Hayato hosszabb kezeivel könnyebben fog operálni, ha képes a megfelelő távolságot tartani Kazuya ellen. Ennek ellenére Kazuya indított elsőként erős támadást és egy darabig képes volt tartani a neki megfelelő ütőtávot, de Hayato a közelharcoknál rendre földre lökte őt. Ezzel sikerült kizökkenteni a lendületéből és a második menetben előbb megrendítette majd a földre küldte Kazuyat. A mérkőzésvezető nem számolt egyik esetben sem, Kazuya pedig simán túlélte a kőkemény ütéseket. Hayato főlénye egyértelmű volt, de minden elismerés Kazuyaé, mert úgy állta végig a 3 menetet, hogy folyamatosan kapta a mások számára megrendítőnek ható pofonokat. A küzdelmet Hayato megérdemelten nyerte 3-0 arányban.
Második küzdelem - Tatsuji vs Yuya Yamamoto
Yamamoto érdekes ruhában lépett a szorítóba. Fekete nadrág, rajta egy rózsaszín szoknyaféle flitterekkel kirakva. Nem szokványos öltözet. Amilyen feltűnő volt olyan szürkébe hajló a küzdelem első menetében. Komoly különbség nem alakult ki a két fél között, de ez nem rajta múlott. Tatsuji irányított, míg Yuya sokszor lefogta őt, így kerülve ki a közelharcokból. A második menetben felpörögtek az események. A divatdiktátor Yamamoto elővette a kemény oldalát és komoly attakkal próbálta Tatsujit megrendíteni, sikertelenül. A menet későbbi részében Yuyat elsőbb figyelmezette a bíró, majd meg is intette, mivel ismét őt látta a fogásokért felelősnek. A mérkőzésnek olyan vége lett, amire senki sem számított. Az intés után Yuya kérdően nézett a sarkába, majd a „mehet” után komoly ütéseket nyelt be. Állva maradt, majd egy összekapaszkodás és ütés váltás után kiakadt a válla. Az esetet a bíró vette észre, Yamamoto, ha nem állítja meg a vezetőbíró, folytatta volna a küzdelmet. Orvosi vizsgálat közben (a reakciókból ítélve) kiabálva próbálta győzködni magát, hogy vissza kell mennie küzdeni. A japán közönség ezt természetesen tapssal jutalmazta, de ez sem változtatott a nyilvánvalón. Tatsuji nyert, még ha nem is megérdemelten, a küzdelemben szerzett fölényével.
Harmadik küzdelem - Akira Ohigashii vs Ryuki Ueyama
Akira erős kéztechnikákkal támadott, míg Ryuki érdekes „akrobatikus” technikáit próbálta eladni. A meccs lényegében a 2. és a 3. menetben dőlt el, mikor is Ryuki térddel vitt be találatot Akira fejére. Ezek után nem volt kétség a győztes kilétére. A küzdelmet Ryuki nyerte egyhangú pontozással.
Negyedik küzdelem - Yoshihiro Sato vs Akeomi Nitta
A negyedik összecsapás érdekessége, hogy ez akár a Superligában is összejöhetett volna. Mindkét japán volt már résztvevője Sl rendezvénynek. A két thai alapokkal rendelkező küzdő, küzdelmes mérkőzést vívott egymással. Sato ha nem is sokkal de jobbnak bizonyult és a pontozók vita nélkül őt jelölték meg győztesnek.
Superfight - Buakaw Por. Pramuk vs Mike Zambidis
Általam az este legjobban várt meccse. Pramuk hatalmas, de Zambidis kezén elhaló rúgásai, remek ösztönös mozgása, ahogyan a távolsággal játszott és Zambidis kiváló ütemű, hihetetlen kezdő gyorsasággal rendelkező ütései jellemezték a küzdelmet. Láthatóan Zambidis nem az első szándékú küzdő taktikát választotta, de Pramuk remek rúgásai után mikor visszalépett, Zambidis nem tudta már elérni lábtechnikával. Ilyenkor igyekezett inkább kézzel támadni, ami nem egyszer remekül megült a testen. Láthatóan a két tejesen különböző felkészülést folytató ellenfél, nem bírt egymással, de Pramuk kezdeményezőbb hozzáállása a pontozóknál döntőnek bizonyult és 3-0 arányban nyerte az összecsapást. Mindezt megérdemelten, mivel a jóval rövidebb kezű, de remeklő Zambidis képtelen volt a saját távolságából megfelelő hatékonysággal támadni.
Első elődöntő - Hayato vs Tatsuji
Hayato az első küzdelme alatt mutatott fölényét nem tudta Kazuya ellen bemutatni. Tatsuji végig jobb volt nála, kézzel és lábbal is. Hayato ellen indított „hadarásai” szép százalékkal betaláltak, amire csak gyenge kettes, hármas kombinációk jöttek válaszként. Egy ilyen alkalmával egy combra mért körívest követően Hayato kifordult, Tatsuji pedig kirúgta a lábát. Megrendítőnek nem lehet mondani az akciót, de a mérkőzésvezető mégis számolt a földre került Hayatora. A küzdelmet Tatsuji nyerte 3-0-ás pontozással.
Második elődöntő - Ryuki Ueyama vs Yoshihiro Sato
Egy újabb mérkőzés, ami sérülés miatt ért véget. Igazából a bekezdés végén kellene ezt leírni, de maga a mérkőzés mindettől függetlenül egyoldalúnak bizonyult. Ryuki jobb térde erősen bandázsolva volt, és mérkőzés egy menete alatt úgy küzdött, hogy azt védte. Volt pár jó megmozdulása, de valójában nem, derült ki, hogy a kettejük között lévő Sato irányába hajló különbség mennyire valós vagy mennyire a sérülés számlájára irható. Így a küzdelmet Sato nyerte.
Superfight - Masato vs Ian Schaffa
Egy profi meccsnek ilyennek kell lennie, Minimális üresjárat, de még is küzdelmi inteligenciával igencsak ellátott harcosok. Masato hozta az összeszedett mozgásából a határozott technikákat, míg Ian széles védekezés mellett, néha elővette a toporgós, zizegős énjét. Lényegében a küzdelem nagyon egál volt, mindketten voltak padló magasságban, de csak elcsúszás, lábsöprés vagy lökés miatt. Nem láttam Masatot annyival jobbnak, hogy 3-0 teljesen tiszta eredmény legyen, egy extra menetet megért volna. Valójában csak annyi irható a számlájára, hogy próbálta terelni Iant a szorító sarkába, akit viszont kevésszer tudott ott marasztalni.
Döntő - Tatsuji vs Yoshihiro Sato
Egyértelmű győzelem. Mindkét küzdő egy-egy megnyert és sérülés miatt eldöntött mérkőzésen keresztül jutott a döntőbe. Sato a küzdelemben végig irányított, többször földre kényszeríttette Tatsujit, ha ez nem is megrendítő találat után történt, de mindenképpen jelezte, hogy Sato ma mindennek ellenáll, de neki senki. Tatsuji támadásai nem voltak annyira bomlasztóak, hogy Sato egyetlen pillanatra is sejtetni engedje, ellenfelének is van keresni valója a mai fináléban. Sato a harciasságával és határozott technikáival tudta nyerni az idei K-1 Max Japán Nagydíját.