Szembenézni Fedor-al egy életre szóló kihívás
2009. July 02. 06:20

Szembenézni Fedor-al egy életre szóló kihívás

Josh Barnett joggal aggódhat a Fedor Emelianenko elleni mérkőzés miatt.

„Ez a ma esti mérkőzés idegessé tett.” - nyilatkozta Josh Barnett a januári Affliction: “Day of Reckoning” gála után, melyen Emelianenko sikeresen védte meg bajnoki övét Andrei Arlovski-val szemben.

Minden bizonnyal elgondolkodott azon, hogy Fedor vajon sérthetetlen-e, vagy őt is meglehet verni?

Az orosz nehézsúlyú MMA karrierjének egyetlen vereségét gyakran említik példaként arra, hogy ő maga sem verhetetlen.

 

Egy rövid összefoglaló Emelianenko eddigi pályafutásáról

Igazából ezt is egy baleset, Tsuyoshi Kohsaka nem megengedett könyökütése okozta, ami súlyos vágást eredményezett a szemöldökén és emiatt állította le a bíró a mérkőzést. (King of Kings 2000) Ráadásul a visszavágó sem maradt el, a következő találkozón Fedor revánsot vett rajta.

Fedor egyik legszembetűnőbb tulajdonsága a rugalmassága. Számos eset bizonyítja, hogy közel sem sérthetetlen, hisz egyaránt kapott súlyos csapásokat ellenfeleitől, mint ahogy osztogatta is azokat. Ott volt pl. Kazuyuki Fujita jobb horga, tört el a keze Gary Goodbridge fején, sikeresen állta a sarat Antônio Rodrigo Nogueira kiváló földharc képességeivel szemben, felépült Mirko „CroCop” brutális arcra mért ütéseiből, sikerült felülkerekednie a hatalmas termetű Tim Sylvia-án és legutóbb jól vizsgázott Andrei Arlovski kiváló bokszképességeivel szemben is.

Akármennyit is kapott, Fedor mindig talpon maradt és végigjárta a győzelemhez vezető utat.

Az, hogy így lesz-e augusztus 1-én is, az Affliction és a M-1 Global közös gáláján még kérdéses, hisz ebbe – mint saját maga is elismerte – Brett Rogers-nek is jócskán lesz beleszólása.

 

SZG - Fight

Szólj hozzá a fórumban! - MCOnet Fight-Küdősport fórum - Fight.hu fórum