Magunkról
2011. January 23. 15:50

Magunkról
Bujinkan Go Rin Dojo
A Bujinkan Go Rin Dojo tradicionális ninjutsut, samurai-jutsut és budo taijutsut oktat, Dr. Hatsumi Masaaki nagymester (soke) oktatása alapján. Célunk, hogy tradicionális formában közvetítsük és átadjuk ezt az ősi japán harcművészetet a tanulóinknak. A tréningek a Bujinkan rendszerében nem mások, mint az elme, a test és a lélek fejlesztése egy több, mint ezer éves módszer segítségével. Edzéseinket úgy építjük fel, hogy a nálunk tanulók képesek legyenek megvédeni magukat, és irányítani saját életüket.

EZ NEM SPORT! EZ HARCMűVÉSZET!

Bujinkan Go Rin Dojo

A Bujinkan Go Rin Dojo 2000. augusztusában alakult meg három fiatal, név szerint Rácz István, Murányi László és Kuczik Ferenc összefogásával. Létrejöttében fontos szerepet játszott a magyarországi Ninjutsu életében az 1999-es 2000-es évben bekövetkezett változás.

Kezdetben a dojo neve Óbudai Ninja Klub volt, lévén a tréningek Budapest III. kerületében kerültek, és kerülnek ma is lebonyolításra. Az idő előrehaladtával azonban felmerült a dojo alapítóiban a gondolat, hogy egy olyan nevet kellene választani, amely jobban kifejezi tulajdonképpeni hovatartozásunkat. Így, Miyamoto Musashi: Go Rin No Sho (Az öt kör/gyűrű könyve) című műve, illetve az öt elem (chi/föld; sui/víz; ka/tűz; fu/szél; ku/világmindenség) után a klub neve Bujinkan Go Rin Dojo, vagyis az Isteni Harcos Csarnokának Öt Elemről elnevezett edzőterme lett.
Még ugyanezen év decemberére lelkes kis csapat jött össze, így a dojo már szép létszámmal működött a kezdeti három főhöz képest. Az ifjú tanoncok olyan jól haladtak a tanulásban, hogy 2001. februárjában a dojoban megrendezhettük az első övvizsgát, shidoshi Szabó Pál 8. danos mester vezetésével. Be kell vallanom, hogy ez hatalmas esemény volt az életemben, hiszen akkor még zöld övesként, magam is tanuló lévén nem kis eredményként könyveltem el, hogy tanítványaim ilyen fejlődést mutattak.

2001. szeptemberében, a nyári szünet után rá kellett döbbennem, hogy tanítványaim közül páran a gyors előrejutást mindennél fontosabbnak tartják, s mivel nálam erre nem volt lehetőségük, elhagyták a dojot. Szerencsére újabb jelentkezőkkel gazdagodtunk, így folytathattuk a munkát, igaz egy kisebb tornateremben.

Soke Hatsumi Masaaki

2002. szeptembere szintén fontos időpont volt mind a dojo életében, mind a magaméban, hiszen ekkor tettem sikeres dan-vizsgát shihan Steffen G. Fröhlich előtt, és felköthettem derekamra a fekete övet. A másik fontos esemény nem volt ilyen pozitív töltettel bíró, hiszen kedves barátom, és dojo-alapító társam, Kuczik Ferenc eltávozott a klubból, hogy egy másik "ninjutsu" iskolában folytassa tanulmányait.

2002. novemberében hatalmas megtiszteltetés ért, hiszen senpai Károlyi Gábor, a Bujinkan Ninpo Bugei Yamabushi Dojo Veszprém vezetője meghívott a dojo-jába, hogy én, az ifjú fekete öves, tartsak náluk egy szemináriumot, illetve készítsem fel a csapatát a februári övvizsgára.

2003. nyarán pedig bekövetkezett a Bujinkan Go Rin Dojo életének talán legnagyobb eseménye: Veszprémben is megnyílt egy dojo az én irányításom, és senpai Csicsics György vezetésével...

Bujinkan Go Rin Dojo

Edzések:

Budapest

Bujinkan Go Rin Dojo központi dojo

Vezető: sensei Rácz István shidoshi-ho
Tel: 0630/510-30-70
Cím: 1081. Budapest, Csokonai utca 10. (TanVerem)
Az edzések időpontja: Kedd - csütörtök: 17.00 - 18.30

A tréningek a nyári iskolaszünetben a Margit-szigeten a rom kertjében kerülnek megrendezésre 17.00 órától.