Ashihara Karate Világbajnokság
2011. November 28. 21:25

Remekül szerepelt a magyar csapat 2011. november 11-12.-én Bukarestben megrendezésre került Ashihara Világbajnokságon. A kis létszámú különítmény egy ezüst és egy bronzéremmel zárta a versenyt.
2011. november 12-13. napján Bukarestben került megrendezésre az Ashihara Karate Világbajnokság.
Magyarországról 5 fő (Cseh-Szakál Tímea, Piacsik Zsófia, Csurka Gergő, Abuczky Csaba és Csurkáné Döcsakovszky Mária) képviselte hazánkat kata és kumite versenyszámokban. Abuczky Csaba a Ceglédi Ashihara Karate Egyesület, a többi versenyző pedig a Kisdunamenti Ashihara Karate Egyesület versenyzői.
A verseny első napja a formagyakorlatok bemutatásával kezdődött. Egyéni formagyakorlat versenyszámban indult Csurka Gergő, Piacsik Zsófia és Csurkáné Döcsakovszky Mária.
A formagyakorlat versenyre sokat készültünk, minden nap gyakoroltunk. 5 kötelező formagyakorlat volt, abból kellett kihúzni és bemutatni az adott KATA-t. Mivel csapat formagyakorlatban is indultunk, sokat kellett gyakorolni hogy mind az 5 formagyakorlatot szinkronban tudjuk bemutatni. Felkészülésünk jól sikerült.
Csurka Gergő (gyermek kategória) kezdte a bemutatást, ellenfelei csak román és orosz versenyzők voltak. Gergő nagyon szépen hajtotta végre a formagyakorlatot, de a bírók a végén a román kisfiúnak adták a győzelmet, s mivel egyenes kiesésben zajlott a verseny, így ő kiesett.
Piacsik Zsófia volt a következő, aki junior kategóriában versenyzett. Jól kezdte a gyakorlatsort, de a felénél elbizonytalanodott egy mozdulatnál, így a román ellenfelét hozták ki győztesnek.
Utoljára Csurkáné D. Mária lépett tatamira a felnőtt női kategóriában. Orosz és moldáv ellenfeleket legyőzve jutott el a döntőig, ahol egy román lánnyal mérte össze tudását. A bírók a román lányt hozták ki győztesnek, így ezüstéremmel zárta a verseny.

Ashihara Karate VB, dobogósok
Az ezüstérem is szépen csillog..

Az egyéni formagyakorlatok után következett a csapat formagyakorlat. 3 fő adta a csapatot: Csurka Gergő, Piacsik Zsófia és Csurkáné D. Mária. Felnőtt kategóriában kellett indulni, mivel a csapat legidősebb tagja határozza meg hogy mely kategóriában indulhat, s jelen esetben Csurkáné volt a legidősebb, vagyis felnőtt. A magyar csapat volt így a legérdekesebb, tekintettel arra, hogy Csurka Gergő még csak 11 évesen adta a csapat 3. tagját. Ennek ellenére nagyon jól szerepeltünk. Az üzbég csapattal szemben nyertünk, s így bekerültünk a három legjobba. Ott a román csapattal versenyeztünk, akikkel szemben veszítettünk. Nem szomorkodtunk hiszen nagyszerű a csapat 3. hely. Ezek után visszahívták csapatunkat, hogy az első körben kiesett orosz csapattal mérkőzzünk a harmadik helyért. Ez meg is történt, nagyon szépen bemutattuk a kihúzott formagyakorlatot, minden mozdulatot egyszerre csináltunk, ahogy kell szinkronban. Az oroszok ezzel ellentétben több hibát is ejtettek a kata végehajtása során. Meglepetésünkre ennek ellenére a bírók négy-egy arányban az orosz csapatot hozták ki győztesnek.
Délután a serdülő és junior kumite versenyszámok következtek.
Piacsik Zsófia versenyzett juniort korosztályban. Első ellenfele egy román lány volt, akivel szemben Zsófia elvesztette a küzdelmet. Következő ellenefele szintén egy román lány volt, akit Zsófia 3 pontos fejrúgással legyőzött. Harmadik ellenfele egy nála jóval nehezebb orosz lány volt, aki egy belső combosnál térden rúgta Zsófit. Zsófi ezt bejelezte, s ezzel az egy ponttal az orosz lány lett a győztes. Zsófi így nem jutott be a négy legjobb közé.
A verseny másnapján a felnőtt küzdelmek következtek Abuczki Csaba küzdött először a felnőtt -60 kg-os kategóriában, aki bronzérmet szerzett. Ő így értékelte magát: "Cegléden az Alcatraz Kettlebell Gym-ben, Erdődi Mihály barátommal és sporttársam segítségével készültem. Heti 2 Ashihara edzés, 2 futópados edzés, 2 erősítő és 3 kettlebelles edzés szerepelt a programban. Az edzések jól mentek bár nagyon elfáradtam a 3. hét végére, de hoztam a súlyom 59,5 kg ( - 5kg adtam le ). 2 orosz , 1 román és 1 űzbég ellenfelem volt a csoportban . Én kezdtem az egyik orosz fighterrel ( későbbi világbajnok ). Fizikailag jól ment a bunyó de nagyon jól alkalmazta a földreviteli technikákat. Az EB-n szerzett bordazúzódásra egy technika tovább zúzta illetve törte mint itthon kiderült. Következett a másik orosz de ő nem állt fel a küzdelemre. A román ellenfél ellen egy földreviteli technikánál mindketten a földre kerültünk és a végén a románnak adták a pontot. Majd az űzbég harcossal mentünk egy nagyon kemény menetet mely nem hozott döntést a ráadás menet után az űzbéget hozták ki győztesnek. Fizikailag nagyon jól sikerűlt a felkészülés a verseny szempontjából. Sokat tapasztaltam és tanultam ezen a versenyen. Jól esett, hogy román harcosok odajöttek gratulálni és elismerésüket kifejezni a HUN harcmodorhoz. 8 év kihagyás után úgy érzem van még bennem versenyszellem és spirit."

Ashihara karate VB, magyar bronzéremmel
Abuczki Csaba bronzérmes lett

Csaba után Cseh-Szakál Tímea következett a felnőtt női mezőnyben. Timiék kilencen voltak a súlycsoportjában. Timi egy 5-ös csoportba került, ahol négy lánnyal kellett körmérkőzést vívnia.
Az első három ellenfelét, a dán, az orosz, és az egyik román lányt legyőzte. Utolsó ellenfele egy másik román lány volt, akit szintén legyőzött, egy ponttal (mivel a román lány kétszer arcon ütötte Tímeát, így Timi kapott egy pontot). Ezt azonban nem rögzítették a verseny jegyzőkönyvben, így Timinek ez a küzdelme elveszett. Ezen nem izgultunk, hiszen így is bejutott a csoportjából a legjobb négybe a három nyertes küzdelmével. Készültünk az esti elődöntőre, ahol nagy meglepetésünkre nem a Timit hívták be hanem azt a két lányt akit Tímeánk legyőzött. Utólag megmagyarázták hogy adminisztrációs hiba történt, de ez már Timin nem segített, így annak ellenére hogy mindenkit legyőzött, érem nélkül jött haza.
Bár négy éremmel kellett volna hazatérnie a csapatnak, úgy gondolom, hogy ez a két érem is egy szép teljesítmény a magyar versenyzőktől.
Köszönet a Penomit Zrt.-nek hogy támogatta Abuczky Csabát, valamint Erdődi Mihálynak a ceglédi Alcatraz Gym vezetőjének Csaba felkészülésének segítését. Köszönet továbbá a Magyar Ashihara Karate Közhasznú Szövetségnek a csapat anyagi támogatásáért.