WKF Európa-bajnokság: Csák Klaudia bronzérmes
2012. February 14. 21:41

Az U21-esek között Csák Klaudia begyűjtötte az ötödik magyar érmet, Sánta Kinga ötödik, Munkácsi Máté hetedik helyen zárt a bakui korosztályos Európa-bajnokságon. Az Eb utolsó versenynapján az U21-esek léptek tatamira.
Sánta Kinga (-53kg, Magyar Goju-kai) első körben a szerb Lucicot verte 2:1-re. A második fordulóból döntetlent követően bírói ítélettel a spanyol Armentia jutott tovább, aki később a döntőbe jutott. A vigaszágon a horvát Ratkovic ellen bírói ítélettel a magyar lány jutott tovább, a bronzmeccset a török Yildimmer nyerte 2:0 arányban, így Sánta Kinga az ötödik helyen végzett.

Sánta Kinga
Sánta Kinga

Csák Klaudia (-60kg, Magyar Goju-kai) először a spanyol Gomezt verte 2:1-re, majd a belga DeVos-t 3:2-re. A döntőbe jutásért folyó küzdelemből a francia Matoub került ki győztesen. A bronzmérkőzést 6:0 arányban Csák Klaudia nyerte.

Csák Klaudia és Rebicek Gerd
Csák Kludia bronzéremet szerzett

Tornyossy Zsófia (+60kg, Sporting Budo) bírói ítélettel jutott tovább Stankova ellenfelén, a belga Pradellin nem sikerült túljutnia.

Tadissi Martial (-68kg, Kono) az angol Jay ellen döntetlent követően bírói ítélettel esett el a továbbjutás lehetőségétől.

Munkácsi Máté (-78kg, Sporting Budo) ellenében az első körben a holland Arslan 3:1-gyel ment tovább, aki egészen a döntőig menetelt. A vigaszágon az ukrán Rozenberget 2:0-ra verte a magyar versenyző, a szlovák Cisar azonban megállította a bronzmérkőzés előtt.

A magyar csapat várakozáson felül teljesített, három nap alatt összesen öt dobogós és három pontszerző helyezést ért el a 39. Kadet, junior és U21 Európa-bajnokságon.