Kick-box utánpótlás EB: Sérülések és gigászi küzdelmek
2013. szeptember 19. 19:56

Kick-box utánpótlás EB: Sérülések és gigászi küzdelmek
A lengyelországi Krynicza-Zdrojban kedden igazi nagyüzemmel kezdődtek a küzdelmek a Junior és Kadett kick-boksz Európa-bajnokságon. Estig folyamatosan mentek a küzdelmek a hat tatamin és a két ringben.
Profight: Kick-box nadrágok kiváló áron!

A helyszín nem a legszerencsésebb választás volt, hiszen a jégcsarnokban a rendezők minden igyekezete ellenére sem voltak ideálisak a körülmények, sokan erre is vezetik vissza a példátlan méretű sérülés-hullámot, ami- némi meglepetésre, nem a ringeseket, hanem a tatamisokat sújtotta elsősorban.. Persze, több mint másfélezer versenyző kiélezett küzdelme amúgy is balesetveszélyt jelent. Sajnos, a súlyosabb sérültek között magyar is akadt, a tehetséges Fésű Lajos lábszárcsont törést szenvedett.
Azért szerencsére győzelmek és magyar továbbjutások is szép számmal akadtak, szép számmal érkeztek meg az első nap után az éremszerzés küszöbére.

A Korosztályos kick-box Európa-bajnokság első napi eredményei

Kick-light szabályrendszer:
Cadet 2 korosztály:
-47kg 16-ból a 8-ba
csillaggal jelölve a győztesek:
Fésű Lajos - *Fracesco Fazio (Olaszország) sérülés miatt feladta
László Barnabás - *Ondrej Franek (Szlovákia) 0:3
-52kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Hammer Martin - *Tiago Santos (Portugália) 1:2
Vigmond Richárd - *Abdurakhmanov Magommed (Oroszország) 0:3
-57kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Ahmed Iliás - *Inan Durant (Franciaország) 0:3
*Mészáros Attila - Svetozar Scur (Szlovákia) 3:0
8-ból a 4-be jutásért
*Mészáros Attila - Sergii Pavliuk (Ukrajna) 3:0
63 kg Junior 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Varga Martin - *Nouha Sissoko (Franciaország) 1:2
69 kg Junior 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Bárdosi Sándor - *Ziga Pecnik (Szlovénia) 1:2
55 kg 8-ból a 4-be jutásért
*Makó Evelin - Sandra Szlováková (Szlovákia) 3:0

Light -contact
Cadet 2. korosztály
42kg 16-ból a 8-ba: *Szász Krisztofer - Lucjan Wisniewski (Lengyelország) 3:0
47kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Fésű Lajos sérülés miatt nem állt ki.
Bolfán Ádám - *Andrej Franek (Szlovákia) 0:3
52kg 32-ből a 16-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Engelbrecht Ádám - *Mihael Javorovic (Horvátország) 0:3
*Vigmond Richárd - Robert Vojakovic (Horvátország) 3:0
16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Vigmond Richárd - *Maximilian Mars (Németország) 0:3
-57kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Vetor Andris - *Teo Cendak (Horvátország) 0:3
Ahmed Iliás - *Elijah Everill (Nagy-Britannia) 0:3
63 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
*Hegyesi Dániel - Georgios Sakkoulis (Görögország) 3:0
69 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
*Szabó Z. Dominik - Anton Kasnytskyy (Ukrajna) 3:0
+69 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Balatoni Dávid - *Ivan Volodin (Oroszország) 0:3
*Gács Kristóf - Jarrod Nelson (Nagy-Britannia) 3:0
Cadet 2.
-50 kg 16-ból a 8-ba:
Rákóczi Réka - *Vareriya Voropaeva (Oroszország) 0:3
-55 kg -ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Farkas Júlia - *Karolina Nowák (Lengyelország) 0:3

Junior korosztály
-57 kg 32-ből a 16-ba:
*Vetor Attila - Tankguy Gravelat (Franciaország) 3:0
63 kg 32-ből a 16-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
*Varga Martin - Foliot Karl (Franciaország) Döntő föllénnyel nyert
-69 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
*Jánosi Máté - Elvedin Dulic (Bosznia-Hercegovina) sérülés miatt feladta
Bárdosi Sándor sérülés miatt nem állt ki.
-55 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
*Gremen Petra - Hulya Tasci (Törökország) DISC
Makó Evelin - *Sandra Szlovakova (Szlovákia) 1:2
60 kg 16-ból a 8-ba: (a vastagon szedett nevek a győztesek)
Scheirich Réka - *Nikole Marangoni (Olaszország) 0:3
Olajos Enikő - *Aine Leonard (Írország) 0:3

Pont-fighting szabályrendszer
Kadet 1 korosztály
32 kg - *Bozok Szabolcs - Maes Senne (Belgium)
32 kg - *Bálint Martin - Nathan Tait (Írország)
37 kg - *Flack Márk - Svetoslav Kovacki (Bulgária)
37 kg - *Viczián Roland - Luchezar Hadjigenov (Bulgária)
42 kg - *Hrabovszki Donát - Dmytro Pavlenko (Ukrajna)
42 kg - *Nagy Zalán - Alexander Baumann (Ausztria)
47 kg - *Czár Tibor - Svilen Penkovski (Bulgária)
47 kg - *Sziffer Márton - Adrian Bajtel (Lengyelország)
+47 kg - *Óré Márk - Adam Cieslinsky (Írország)
+47 kg - *Bendadics Dominik - Patrik Sulek (Szlovénia)
Kadet 1 nő:
47 kg - *Simonics Elisabeth - Selina Tschesal (Ausztria)
Kadet 2 férfi:
42 kg - Krucsai Gergő - *Carmelo Dali (Olaszország)
47 kg - *Csák Bence - Krystian Zuk (Lengyelország)
47 kg - *Szentpéteri Bence - Oskar Zawislak (Lengyelország)
52 kg - Sallay Gábor - *Szergej Pletenev (Oroszország)
52 kg - *Korpádi Tamás - Niklas Bogner (Ausztria)
57 kg - Kulcsár Márió - *Karol Dudek (Lengyelország)
57kg - Spáth Levente - *Mikolaj Pietrzyk (Lengyelország)
63 kg - Szász Kristóf - *Daniil Efimov (Oroszország)
63 kg - *Bálint Zoltán - Rustam krizjiev (Oroszország)
Kadet 2 nő:
50 kg - Rákóczi Réka - *Elisa Hofmann (Németország)
55 kg - *Berki Jázmin - Poppe Joyce (Belgium)
Junior férfi:
57 kg - Hídvégi Nándor - *Thomas Fletcher (Nagy-Britannia)
57kg - *Kis Roland - Thomas Evans (Nagy-Britannia)
63 kg - Laurincz Zoltán - *Rok Gregoric (Szlovénia)
69 kg - *Rohonczi Jenő - Francesco Bucaro (Olaszország)
69kg - Mészáros Dominik - *Onur Gumus (Törökország)
79 kg - *Erdei Brúnó - Simjon Tomljenovi (Horvátország)
Junior nő:
55 kg - Gremen Petra - *Dilara Arslan (Németország)
60 kg - Pribék Andrea - *Sandra Szczesniak (Lengyelország)
K-1 szabályrendszer
63, 5 kg. *Kádas Gábor - Bashir Kanokov (Oroszország) a 4 közé


Gregor lászló