Kick-box Világbajnokság, Skopje: felemás kezdés!
2011. October 26. 21:51

A macedóniai Skopje-ban elkezdődtek a kick-box világbajnokság selejtező küzdelmei. A magyar csapat több tagja lépett küzdőtérre. Sajnos, a tatamisok szereplését nem sok szerencse kísérte. Közülük talán Kovács Ádám állt legközelebb a továbbjutáshoz az orosz Alexander Bakirov ellen, de pörgős három menet után a pontozóknál 1:1 alakult ki, míg a harmadik bíró az oroszt hozta ki a mérkőzés végén.

A többiek vereséget szenvedtek: 63 kg-ban Pesti Benedek - Darren Chapman
(Nagy-Britannia) ellen, 79 kg-ban a frissen taekwon-do Európa-bajnoki ezüstérmes, de rendkívül fáradt Zsarkó Dániel Péter Georg Parth Ausztria) ellen, 89 kg-ban Irimi Norbert a horvát Sanjin Dedic ellen egy sokáig emlékezetes, light-contact-hoz képest „véres" csatában, az erőtlenül küzdő Molnár Mónika a szlovén Stasa Lubej ellen, 55 kg-ban Dr.Megyeri Csilla az ukrán Kateryna Solovej ellen.

A ringben is akadtak idegölő események. Low-kick-ben 57 kg-ban a Kiss Gábor - Baurzhan Kudaibergenov (Kazahsztán) mérkőzésen Gabi becsülettel küzdött, de ez a kazah fiatalember nagyon jó volt, remekül használta a kezét. 71 kg-ban Vásony Ferenc a montenegrói Damir Mukovic ellenében egy dulakodós küzdelemben maradt alul. Aztán jöttek a magyar győzelmek. Habas Antoine az egész versenynap leggyorsabb K.O., győzelmét aratta Dino Kavara (Horvátország) ellen, hiszen fél perc küzdelem után egy hatalmas térdrúgással vetett véget a küzdelemnek. 86 kg-ban a Marlok Solt - Majid Fallah (Irán) mérkőzés örömteli győzelmet hozott. (A mérkőzést megtekintette Dr.Leyrer Richárd, a Magyar Kick-box Szakszövetség elnöke, akit a kedd délelőtti tisztújító közgyűlésen újra a WAKO alelnökének választottak meg - egyhangú szavazással.) 71 kg-ban a Horváth László - Christian Zahe (Olaszország) mérkőzésen az utolsó pontok döntöttek-nekünk! Ezzel a fiúk a legjobb nyolc közé jutottak. Szerdán egész napos küzdelemre kell felkészülnie a mezőnynek, hiszen számos selejtezőt bonyolítanak le.