https://www.high-endrolex.com/26 Magunkról - Fight Online

Magunkról
2011. August 29. 13:38

Magunkról

O-Bashi Dojo

 

Lajos Roland Sensei
Lajos Roland Sensei

Lajos Roland sensei a Shinkendo magyarországi megteremtője, főinstruktor. 1998-ban került kapcsolatba Obata Kaisoval, akinek személyes tanítványa. Nagy számú instruktort is kiképzett az elmúlt években, így a magyarországi edzőtermek (Dojo-k) száma megsokasodott és folyamatosan nő. Immár határaink mentén, a környező országokban is szemináriumokat tart. Lengyelországban, Ukrajnában, Oroszországban.


Fokozatai:
Shinkendo - Ji-i, Jo-Kyoshi
Toyama-ryu Battojutsu - Yon dan, Renshi
Rendészeti Kiképzők Igazgatósága (főinstruktor)


1985-ben kezdett harcművészetekkel és küzdősporttal foglalkozni, különféle pusztakezes
irányzatokban számos dan fokozattal rendelkezik.


Edzések ideje: szeptember első keddjétől május 31-ig, kedden és csütörtökön 20:30-22:00


Edzések helye: BHSE Judocsarnok, 1134 Budapest Tüzér u. 56.
Az edzések nyitottak és megtekinthetőek, tagfelvétel folyamatosan.
Telefon: +36 30/357-38-34
Email:
info@shinkendo.hu


Tagfelvétel


Azt szoktuk javasolni, hogy aki kedvet érez a kardforgatáshoz, jöjjön el és nézzen meg egy edzést. Nem kerül semmibe, és nincs annál hitelesebb, mint amit az ember a saját szemével lát.
Érdemes előtte egyeztetni a megcélzott dojó edzőjével az Edzések oldalon található információ alapján.
A tagfelvétel minden dojóban folyamatos, egész évben, télen-nyáron lehet jelentkezni és szívesen látunk mindenkit. A jelentkező eljön, bemutatkozik az edzés vezetőjének, és ha úgy van öltözve, akár be is állhat és csinálhatja.
Ruházat
Edzéseken az egyszerű fehér karate- vagy judo-git viseljük fehér övvel. A shinkendóban nincsenek színes övek, mert a rangok jelzésére a jóval korábbi időkre jellemző rendszert használjuk: a mesternek fekete öve van, a tanítványoknak fehér.
Hakama viselése az első vizsga után engedélyezett.
Ha valaki más harcművészeti stílusokban más öltözetet viselt korábban, rövidtávon nem gond. Ha az első edzésekre nem sikerül fehér git beszerezni, tökéletesen megfelel egy póló és egy melegítőnadrág is (ami nem susog).
A teremben télen hideg van: aki akar, tabit, zoknit, a gi alatt fehér pólót nyugodtan viselhet.
Fegyver
Szükség van egy fából készült gyakorlókardra, azaz bokkenre. Nem kell túlzásba esni, az első bokkenbe pár ezer forintnál nem érdemes többet beleölni. Az is megoldható, hogy az első pár edzésre adunk kölcsön egyet. Gyakorlatilag bármelyik harművészeti boltban kapható bokken. Ha lehetőség van válogatni, keressünk egy olyan példányt, ami nincs elrepedve, minél súlyosabb és kényelmes fogása illetve jó súlyelosztása van (kíméli a csuklót).


                                    Shinkendo & Aikibujutsu

A Shinkendo története

 

Egészen a XIX. század közepéig Japán katonai kormányzás alatt állt. A feudális uralkodó kaszt tagjait busiknak, népszerűbb nevükön szamurájoknak nevezték. A valódi politikai hatalmat a legfőbb katonai hadúr, a shogun birtokolta, aki a névlegesen uralkodó japán császár szolgálatában állt. A szamurájok hűbérúr-hűbéres rendszerben, egyfajta lovagi kódex szerint éltek (bushido), aminek legfőbb szabálya a feljebbvaló szolgálata volt, akár az életük árán is. A középkorban, egészen a XVII. század közepéig folyamatos polgárháborúk dúltak az országban a hatalom megszerzéséért a hűbérurak (daimjok) között. Jórészt ez volt az oka annak, hogy a szamurájok folyamatosan gyakorolták magukat a különféle harci technikákban, ezek közül is leginkább a kardvívásban. Bár az egyéb kultúrákban is fontos szerepet kapott a kard mind gyakorlati, mind mentális értelemben, de talán sehol sem volt annyira kiemelt szerepe, mint Japánban. A japán vívás technikái tehát a mai napig fennmaradtak és egyre népszerűbbek világszerte.



https://www.high-endrolex.com/26